ZAGRANICZNE WYCIECZKI SZKOLNE
WŁOCHY


UWAGA ! Na min. 40 osób płacących 4 osoby opieki bezpłatnie !
Ceny dla grup o innej ilości uczestników do ustalenia.
Dla grup dorosłych należy doliczyć 7 % VAT


RZYM + MIRABILANDIA (7 dni)
I dzień: przejazd przez Słowację (obiad na trasie w okolicy Poważskiej Bystrzycy w cenie ok.120 koron słowackich /os.) do WIEDNIA i zwiedzanie miasta (m. in. Ringstrasse, Hofburg, Belweder, Katedra Św. Stefana). Wyjazd do Włoch.
II dzień: przyjazd do FLORENCJI (spacer po mieście: Baptysterium, Duomo, Dom Dantego, Ponte Veccio,
PIZZA (zabytkowe centrum miasta Krzywa Wieża, Pałac Cudów). Zakwaterowanie w okolicy FLORENCJI.
III dzień: wyjazd do RZYMU. Zwiedzanie Rzymu (m. in. Rzym Starożytny, Plac Wenecki, Łuk Konstantyna, Forum Romanum, Więzienie Marmertyńskie, Kapitol), Schody Hiszpańskie, Plac Hiszpański, Plac Wenecki, Fontanna di Trevi, Bazylika św. Jana na Luteranie, Panteon).
IV dzień: przejazd do WATYKANU, Audiencja Generalna u Ojca Świętego. Przejazd do ASYŻU i zwiedzanie miasta (m.in. Bazylika św. Franciszka, Piazza del Comune, Bazylika Matki Boskiej Anielskiej, kaplica Porcjunkuli, kaplica śmierci św. Franciszka).
V dzień: przejazd na Riwierę Adriatycką najsławniejszego parku rozrywki Włoch MIRABILANDII m. in. kilka gigantycznych kolejek "śmierci", liczne karuzele o rozmaitym kształcie i prędkości, ogromny Diabelski Młyn, Diabelski Młot, Kraina Majów, Las Vegas, Magiczne Kino, Tańczące Fontanny, Dziki Zachód, spektakle np. rewia na lodzie, napad piratów, akrobaci, teatrzyki lalkowe, salony z automatami do gry, labirynty strachu, strzelnice, knajpki, kafejki, sklepiki z pamiątkami, najróżniejsze spływy pontonowe w bajkowej scenerii itp. itd. nocleg w okolicy RIMINI.
VI dzień: wyjazd do PADWY i zwiedzanie miasta (m. in. Bazylika św. Antoniego, Plac del Santo). Przejazd
do LIDO DI JESOLO na Punta Sabbioni i rejs statkiem do WENECJI, zwiedz. miasta (Most Westchnień,
Pałac Dożów, Plac i Baz. św. Marka, spacer po Wenecji, przejażdżka tramwajem wodnym po Canal Grande).
Istnieje możliwość zorganizowania ciepłego posiłku w cenie ok. 5 EUR/os.). Wyjazd do Polski.
VII dzień: przejazd przez Słowację (śniadanie na trasie w cenie ok. 70 koron słowackich/os.). Planowany
przyjazd do Krakowa w godz. popołudniowych.
Cena: do uzgodnienia
W cenie:
autokar, 4 noclegi, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, pilot, ubezpieczenie


WŁOCHY (7 dni)
Wiedeń - Wenecja - Padwa - Rimini - Rawenna - San Marino - Rimini - Asyż - Monte Cassino - Fiuggi - Rzym - Fiuggi - Florencja.
I dzień: przejazd przez Czechy do WIEDNIA. W programie: Katedra św. Stefana, Hofburg, spacer po starym mieście. Nocna jazda przez Austrię i Włochy, noc w autokarze.
II dzień: przyjazd do WENECJI - miasta zakochanych. Przejazd tramwajem wodnym po Kanale Grande, zwiedzanie placu św. Marka: Bazylika św. Marka, Pałac Dożów następnie Most Westchnień, Most Rialto, spacer uliczkami miasta, przejazd do Padwy m. in. miejsca spoczynku doczesnych szczątków św. Antoniego, cel pielgrzymek wiernych z całego świata. Przyjazd do RIMINI na nocleg.
III dzień: śniadanie, przejazd do Rawenny byłej stolicy zachodniego cesarstwa Rzymskiego i jednego z najważniejszych ośrodków kulturalnych całego świata. W programie kompleks San Vitale z Mausoleo di Gala Placida, Piazza del Popolo, grób Dantego oraz bazylika Sant'Apollinare Nuovo. SAN MARINO, najmniejsza republika Europy, położone na skałach miasto-państwo. W programie: spacer po mieście (mury obronne i średniowieczna cytadela). Powrót do Rimini na nocleg.
IV dzień: śniadanie, przejazd do ASYŻU, miasta św. Franciszka. W programie pochodząca z XIII w. Bazylika św. Franciszka z kryptą, w której spoczywają szczątki świętego oraz Bazylika św. Klary. Przejazd na MONTE CASSINO. W programie zwiedzanie klasztoru założonego przez św. Benedykta; chwila zadumy na polskim cmentarzu wojskowym. Przyjazd do Fiuggi na nocleg.
V dzień: śniadanie, przejazd do RZYMU. W programie Starożytny Rzym (Koloseum, Forum Romanum, Kapitol), place i fontanny (Plac Hiszpanski, Fontanna di Trevi, Piazza di Campo de'Fiori, Panteon, Piazza Navona). WATYKANU (Bazylika i plac św. Piotra). Powrót na nocleg do Fiuggi.
VI dzień: śniadanie, przejazd do FLORENCJI miasto narodzin Renesansu. Zwiedzanie: Piazza del Duomo, Katedra, Kampanilla i Baptysterium. Podróż przez Włochy, Austrię, noc w autokarze.
VII dzień: śniadanie w autokarze, przejazd przez Czechy do Polski.
Cena: do uzgodnienia
W cenie:
autokar kategorii LUX, 4 noclegi w hotelach ** i ***, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, pilot, ubezpieczenie, podatek Vat; cena nie obejmuje: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodnika po Rzymie ok. 9 EUR/os.
(na 42 osoby płacące 4 gratis)


WŁOCHY (9 dni)
Wiedeń- Wenecja- Padwa -Rimini- Rawenna -San Marino -Rimini -Asyż - Monte Cassino - Sorrento - Pompeje - Wezuwiusz - Fiuggi - Rzym - Fiuggi - Florencja
I dzień: przejazd przez Czechy do WIEDNIA. W programie: Katedra św. Stefana, Hofburg, spacer po starym mieście. Nocna jazda przez Austrię i Włochy, noc w autokarze.
II dzień: przyjazd do WENECJI , miasta zakochanych. Przejazd tramwajem wodnym po Kanale Grande, zwiedzanie: placu św. Marka: Bazylika św. Marka, Pałac Dożów, następnie Most Westchnień, Most Rialto, spacer uliczkami miasta, przejazd do Padwy m. in. miejsca spoczynku doczesnych szczątków św. Antoniego cel pielgrzymek wiernych z całego świata. Przyjazd do RIMINI na nocleg.
III dzień: śniadanie, przejazd do RAWENNY byłej stolicy zachodniego cesarstwa Rzymskiego i jednego z najważniejszych ośrodków kulturalnych całego świata. W progr. kompleks San Vitale z Mausoleo di Gala Placida, Piazza del Popolo, grób Dantego oraz bazylika Sant'Apollinare Nuovo. SAN MARINO najmniejsza republika Europy, położone na skałach miasto-państwo. W programie m.in. spacer po mieście (mury obronne i średniowieczna cytadela). Powrót do Rimini na nocleg.
IV dzień: śniadanie, przejazd do ASYŻU, miasta św. Franciszka. W progr. pochodząca z XIII w. Bazylika św. Franciszka z kryptą, w której spoczywają szczątki świętego oraz Bazylika św. Klary. Przejazd na Monte Cassino. W programie zwiedzanie klasztoru założonego przez św. Benedykta; chwila zadumy na polskim cmentarzu wojskowym. Przyjazd do Sorrento na nocleg.
V dzień: śniadanie, przepłynięcie na CAPRI wyspę zwaną cudem natury śródziemnomorskiej. W drodze powrotnej przejazd przez Płw. Sorrencki. Powrót do Sorrento na nocleg.
VI dzień: śniadanie, przejazd do POMPEJÓW miasto zostało zasypane w 79 r. wskutek wybuchu Wezuwiusza i przetrwało w nienaruszonym stanie dzięki lawie, która na długo je przykryła.Wjazd na najsłynniejszy wulkan Europy WEZUWIUSZ. Piesza wycieczka na krawędzi karteru. Przyjazd na nocleg do Fiuggi.
VII dzień: śniadanie, przejazd do RZYMU. W programie Kapitol, Koloseum, Forum Romanum, Łuk Konstantyna, Plac Hiszpanski, Fontanna di Trevi, Kościół Santa Croce in Gerussalemme z relikwiami Krzyża św., Zamek św. Anioła, Bazylika św. Jana na Lateranie. Powrót na nocleg do Fiuggi.
VIII dzień: śniadanie, przejazd do WATYKANU. Zwiedzanie: Bazylika i plac św. Piotra. Przejazd przez Florencję, miasto narodzin Renesansu. Dalsza podróż przez Włochy, Austrię, noc w autokarze.
IX dzień: śniadanie w autokarze, przejazd przez Czechy do Polski.
Cena:
do uzgodnienia
W cenie: autokar kategorii LUX, 6 noclegów w hotelach ** i ***, 6 śniadań, 6 obiadokolacji, pilot, ubezpieczenie, podatek Vat; cena nie obejmuje: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów i wycieczki na Capri ok. 7 EUR/os., opłaty za przewodnika po Rzymie ok. 9 EUR/os.
(na 42 osoby płacące 4 gratis).


RZYM (6 dni)
I dzień: wyjazd z Krakowa, nocny przejazd przez Czechy. WIEDEŃ zwiedzanie: Ringstasse, Hofburg, Belweder, Katedra św. Stefana.
II dzień: WENECJA zwiedzanie: przejażdżka tramwajem wodnym po Canal Grande, Most Westchnień, Pałac Dożów, Plac i Bazylika św. Marka, spacer przez Wenecję, PADWA zwiedzanie: Bazylika św. Antoniego /Msza św./, Plac del Santo (zamiennie ze zwiedzaniem FLORENCJI). RZYM.
III dzień: RZYM zwiedzanie: WATYKAN (Plac i Bazylika św. Piotra), RZYM Starożytny, Plac Wenecki, Koloseum, Łuk Konstantyna, Forum Romanum, Kulumna Augusta i Trajana, Więzienie Mamertyńskie, Bazylika Santa Maria Maggiore, Bazylika San Clemente, Schody Hiszpańskie, Plac Hiszpański,
Bazylika św. Jana na Lateranie.
IV dzień: MONTE CASSINO (Cmentarz Żołnierzy Polskich, zwiedzanie Opactwa Benedyktynów). CASTEL GANDOLFO - letnia rezydencja Jana Pawła II.
V dzień: ASYŻ zwiedzanie: Bazylika św. Franciszka, Piazza del Comune, Bazylika św. Klary miejsce pochówku Świętej, Bazylika M.B Anielskiej, kaplica Porcjunkuli, kaplica śmierci św. Franciszka).
VI dzień: przejazd przez Włochy, Austrię i Czechy. KRAKÓW (ok. 18.00).
Cena:
do uzgodnienia
W cenie: autokar, 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, ubezpieczenie, pilot