ZAGRANICZNE WYCIECZKI SZKOLNE
CHORWACJA


UWAGA ! Na min. 40 osób płacących 4 osoby opieki bezpłatnie !
Ceny dla grup o innej ilości uczestników do ustalenia.
Dla grup dorosłych należy doliczyć 7 % VAT


PARKI NARODOWE (6 dni)

Dzień 1: wyjazd z Krakowa - godz.7:00, przejazd do Wiednia (zwiedzanie ok.4 godz.). Przejazd nocny do Chorwacji.
Dzień 2: przyjazd do Chorwacji ok. godz. 8:00 . Zwiedzanie Plitwickiego Parku Narodowego (na terenie parku znajduje się 16 tektoniczno-krasowych jezior, położonych na wysokości 600 m n.p.m., wśród górzystego, leśnego obszaru, woda tworzy tutaj niezliczoną ilość potoczków, a napotykając na przegrody i progi spada z hukiem mnóstwem spienionych kaskad i wodospadów). Zakwaterowanie w hotelu nad Adriatykiem.
Dzień 3: Rejs statkiem do Parku Narodowego Kornati (przepiękny archipelag ok.140 bezludnych wysp i wysepek).
Dzień 4: zwiedzanie Paklenickiego Parku Narodowego (park górski z dwoma wąwozami skalnymi: Wielka i Mała Paklenica, jaskiniami, bunkrami i ścianami przeznaczonymi do wspinaczki alpejskiej, zachęcają do pieszej wędrówki wśród zieleni i szumu górskich rzek. W tych pięknych plenerach nakręcono film "Winnetou"). Przejazd do Zadaru (pełna uroku tętniąca życiem stolica Północnej Dalmacji, dwa tysiące lat historii, liczne zabytki), zwiedzanie.
Dzień 5: przejazd do Parku Narodowego Krka (rzeka "Krka" w wapiennym podłożu wytworzyła liczne wodospady "zatopione" w bujnej roślinności). Przejazd do Splitu (rzesze turystów przyciąga tu stare miasto z Pałacem Dioklecjana). Wyjazd w kierunku Polski. Nocny przejazd.
Dzień 6: w godzinach popołudniowych przyjazd do Krakowa.

Cena: do uzgodnienia
W cenie: autokar, 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, ubezpieczenie, pilot

 


CHORWACJA WYBRZEŻE ADRIATYKU (7 dni)
I dzień: wyjazd z Krakowa o godz. 13.30. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię. Po drodze co 3 - 4 godziny krótkie postoje.
II dzień: w godzinach przedpołudniowych przyjazd do Plitvic i zwiedzanie Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, klony, znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo na długości 7 km i połączonych ze sobą 92 wodospadami. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i chroniony przez UNESCO. Następnie przejazd do hotelu w Kastel koło Splitu. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na odpoczynek. Wieczorem kolacja.
III dzień: wyjazd na całodniową wycieczkę do Splitu i Trogiru. W Splicie największym mieście Dalmacji zwiedzanie starego miasta, którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu (krzyżują się tu wpływy weneckie, tureckie i europejskie), a następnie antyczny pałac cesarza Dioklecjana zachowany w stanie nienaruszonym, jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (IV- V wieku), ratusz miejski z XV wieku i malowniczy port w Trogirze, typowym nadmorskim miasteczku spacer po malowniczej starówce - m. in. ratusz z przełomu XIV i XV wieku i katedra św. Wawrzyńca z XIII wieku. Powrót do Kastel.
IV dzień: przejazd malowniczą nadmorską trasą do Dubrownika (po drodze fantastyczne widoki gór i Adriatyku), ogłoszonego przez UNESCO dziedzictwem kultury światowej. W programie: Mala Braca klasztor Franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku, studnia Onofrio z XV wieku, muzeum morskie i spacer po murach miejskich.
V dzień: przejazd do Sibenika i zwiedzanie Parku Narodowego Krka, położonego na terenie ukształtowanym przez rzekę o tej samej nazwie. Rzeka Krk, płynąc przez wapienne podłoże wytworzyła nieregularne koryto - najciekawsze miejsce to niemal półkilometrowy odcinek, gdzie rzeka przepływa przez 17 kaskad, szerokich prawie na 100 m, pokonując spadek terenu o wysokości 45 metrów.
VI dzień: wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na plażowanie lub korzystanie z licznych atrakcji ośrodka. Po południu (ok. godziny 16-17) wyjazd do Polski.
VII dzień: przyjazd do Krakowa w godzinach późnowieczornych.
Cena:
do uzgodnienia
W cenie: autokar, 4 noclegi, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, ubezpieczenie, pilot