ZAGRANICZNE WYCIECZKI SZKOLNE
GRECJA


UWAGA ! Na min. 40 osób płacących 4 osoby opieki bezpłatnie !
Ceny dla grup o innej ilości uczestników do ustalenia.
Dla grup dorosłych należy doliczyć 7 % VAT


IMPREZA POBYTOWO-OBJAZDOWA
(zakwaterowanie w jednym miejscu, piaszczysta plaża!)

PROGRAM:
Dzień 1 Wyjazd z Krakowa godz. 6.00, przejazd przez Chyżne, Słowację, Węgry, do Serbii. Nocleg tranzytowy w hotelu na terenie Serbii.
Dzień 2 Śniadanie. Przejazd przez Bułgarię. Przyjazd do Grecji wieczorem, zakwaterowanie w HOTELU z BASENEM ODKRYTYM. Nocleg.
Dzień 3 Śniadanie. Dzień wypoczynkowy - plażowanie na Riwierze Olimpijskiej nad Morzem Egejskim na piaszczystej plaży. Dla chętnych WIECZÓR GRECKI z nauką tańców greckich, przy winie i potrawach greckich (dod. płatny ok. 20 EUR/os.). Nocleg.
Dzień 4 Śniadanie. Wycieczka na METEORY - jedyne w swoim rodzaju klasztory zawieszone na południowych stokach gór Chasja, w niezwykłej scenerii, na szczytach sterczących pionowo brył skalnych mieści się zespół 24 klasztorów Meteora (klasztory zaliczane są do najcenniejszych zabytków sztuki bizantyjskiej przełomu XIV i XV wieku). Stare ikony, freski, komże, rękopisy. Na trasie powrotnej DOLINA TEMPI - wykuty w skale Olimpu kościółek świętej Paraskewii - patronki zmysłu wzroku i niewidomych, legendarne źródełko uzdrawiające chore oczy. Powrót na Riwierę do hotelu, nocleg.
Dzień 5 Śniadanie. Dzień wypoczynkowy - plażowanie na Riwierze Olimpijskiej nad Morzem Egejskim. Nocleg.
Dzień 6 Śniadanie. Wycieczka do ATEN - stolicy Grecji, m. in.: Akropol, Pantenon, Stare Miasto, Łuk Hadriana, Teatr Dionizosa, dzielnica Plaka, ruiny greckiej i rzymskiej Agory (rynek), Katedra, uroczysta zmiana warty przed Parlamentem, Stadion Olimpijski - Kilimarmaro, świątynie Zeusa, Zapion. W drodze powrotnej do hotelu - TERMOPILE z pomnikiem legendarnego Leonidasa. Nocleg.
Dzień 7 Śniadanie. Dzień wypoczynkowy - plażowanie na Riwierze Olimpijskiej nad Morzem Egejskim. Dla chętnych wycieczka fakultatywna - całodzienny REJS STATKIEM na SKIATOS - podczas rejsu zabawa połączona z nauką tańców greckich (dod. płatne ok. 35 EUR/os.). Nocleg.
Dzień 8 Śniadanie. Wycieczka na OLIMP - górę bogów i siedzibę Zeusa. Na trasie do - położone wysoko u stóp Olimpu miasteczko LITOCHORO. Krótki spacer doliną pod wodospady (bogowie schodzili tędy na Ziemię). Wyjazd na Olimp, panorama Riw. Olimpijskiej. Przejazd do SALONIK. - największego miasta w północnej Grecji, liczącego 2.300 lat. Nazwa pochodzi od imienia siostry Aleksandra Wielkiego - Saloniki. M. in.: drugi co do wielkości port Grecji, Biała Wieża - symbol miasta, kościół Agios Dimitros, Łuk Galeriusza, Rotunda Grigorisa. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 9 Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Polski. Przejazd przez Bułgarię do Serbii. Nocleg tranzytowy w hotelu na terenie Serbii.
Dzień 10 Śniadanie. Przejazd przez Węgry, Słowację. Planowany przyjazd do Krakowa w godz. wieczornych.

CENA do uzgodnienia

ZAPEWNIAMY (w cenie):
- autokar klasy LUX
- 9 noclegów w tym 2 noclegi tranzyt. w hotelu na terenie Serbii, 7 noclegów w HOTELU z BASENEM ODKRYTYM
na Riwierze Olimpijskiej (pokoje 2, 3, 4-os. z łazienkami) ze śniadaniami w formie bogatego bufetu szwedzkiego
- opieka pilota, Ţ ubezpieczenie NNW, KL i bagażu do kwoty 10.000 EUR polisa Signal Iduna Polska S.A.
- opłaty drogowe i parkingowe, opłata klimatyczna

INFORMACJE DODATKOWE:
Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: m. in. klasztory na Meteorach: ok. 4 EUR, Akropol dorośli ok. 12 EUR/ dzieci ok. 6 EUR (legitymacja szkolna), osoby do lat 18 wstęp wolny. Obligatoryjny przewodnik miejski w Atenach ok. 8 EUR/os.. Wieczór grecki - ok. 20 EUR/os., rejs statkiem na Skiatos - ok. 35 EUR/os. Istnieje możliwość zapewnienia obiadokolacji w cenie ok. 7 EUR (kuchnia grecka). Uwaga! Wstęp do klasztorów Meteora - panie w długich spódnicach, długi rękaw, u panów spodnie z długimi nogawkami. Program imprezy jest programem ramowym, kolejność zwiedzania i inne szczegóły mogą ulec zmianie i będą podawane na bieżąco przez pilota grupy. KONIECZNY PASZPORT !!!