WYCIECZKA


Włochy klasyczne (7 dni)

Wenecja * Padwa * Asyż * Rzym * Watykan * Monte Cassino * Florencja

 

PROGRAM:
1 dzień: Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych, przejazd na obiadokolacje i nocleg w okolicy Wenecji.
2 dzień: Śniadanie, przejazd do Wenecji. Przepłynięcie tramwajem wodnym do historycznego centrum. Spacer po mieście: Most Westchnień, Pałac Dożów, Bazylika i plac św. Marka, Most Rialto. Po południu przejazd do Padwy, miasta św. Antoniego. Spacer po mieście. W programie: Bazylika św. Antoniego gdzie znajduje się grobowiec patrona miasta i jego relikwie, jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie. Obiadokolacja i nocleg.
3 dzień: Śniadanie, przejazd do Asyżu. Zwiedzanie miasta św. Franciszka: bazylika św. Franciszka, kościół św. Klary, dom św. Franciszka, Bazylika Matki Boskiej Anielskiej, Piazza del Comune. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Rzymu.
4 dzień: Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Całodzienne zwiedzanie miasta z miejscowym przewodnikiem. W programie m.in.: Koloseum (z zewnątrz), Forum Romanum, Kapitol, Panteon, Plac Navona z Fontanną Czterech Rzek, Plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi, Fontanna di Trevi. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
5 dzień: Śniadanie. Przejazd do Watykanu, zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, chwila zadumy i modlitwy przy grobie Jana Pawła II w Kaplicy Świętego Sebastiana w bazylice watykańskiej, spacer po placu św. Piotra. Po południu przejazd na Monte Cassino, miejsca heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej. Chwila zadumy na cmentarzu wojskowym. Wizyta w muzeum multimedialnym, które powstało z okazji 60 Rocznicy Bitwy i prezentuje historie Monte Cassino. Powrót na obiadokolację i nocleg.
6 dzień: Śniadanie, przejazd do Florencji, stolicy Toskanii, miasta pełnego renesansowych arcydzieł (kościół Santa Croce, Piazza del Duomo, baptysterium, katedra Santa Maria del Fiore, Wieża Giotta, Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio, Galeria Uffizzi i wiele innych). W godzinach wieczornych wyjazd w kierunku Polski.
7 dzień: Przyjazd do kraju w godzinach południowych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
- przejazd komfortowym autokarem
- 5 noclegów w hotelu 3* w pokojach 2,3-os. z łazienkami
- wyżywienie: 5 śniadań włoskich i 5 obiadokolacji (napoje płatne oddzielnie)
- ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna
- opiekę pilota

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE:
- biletów wstępu, kosztów przewodników lokalnych, opłaty za wjazdy do miast, taksy klimatycznej - razem ok. 120 Euro.

 

 


Zapisy i informacje: tel./fax: 12/ 642 26 20, tel. 12/ 684 01 48, kom: 511 440 930,
e-mail: galeon@galeon.krakow.pl