WYCIECZKA


Hiszpania (11 dni)

Terminy: 06.05.2017 - 17.05.2017, 16.09.2017 - 27.09.2017

11-dniowa wycieczka do Andaluzji - najbardziej orientalnej części Europy, w programie zespoły zabytkowe Grenady, Sewilli i Kordoby, malownicze miasteczka, nadmorskie kurorty, Gibraltar i wiele innych zachwycających miejsc. Samolot z Polski do Malagi, na miejscu komfortowy autokar.

 

PROGRAM:
1 dzień: Malaga: przelot liniami Ryanair na trasie Kraków - Malaga, godz. 10.10 - 14.05, panoramiczne zwiedzanie miasta (La Alcazaba - słynna, wznosząca się nad miastem forteca, Castillo de Gibralfaro, Katedra La Manquita). Przejazd do hotelu na Costa del Sol, obiadokolacja i nocleg.
2 dzień: Wycieczka do Gibraltaru, enklawy należącej do Wielkiej Brytanii. Słynna Skała Gibraltarska to nie tylko miejsce historyczne ale i ciekawy obiekt przyrodniczy, jedyne miejsce w Europie gdzie dziko żyją małpy. W drodze powrotnej zwiedzanie eleganckiej Marbelli. Nocleg w tym samym hotelu.
3 dzień: Przejazd do Sewilli. Po drodze zwiedzanie Rondy i Acros de la Frontera - malowniczych miast, położonych na skalistych wzgórzach oraz krótki przystanek w Jeres - znanym ośrodku winiarstwa. Zakwaterowanie w hotelu.
4 dzień: Sewilla. Zwiedzanie ogromnej gotyckiej katedry, pełnej dzieł sztuki i Alkazaru (królewskiego zespołu pałacowego), które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa, spacer po mieście obok takich obiektów jak: Plaza de Espana, Torre del Oro, Uniwersytet (w zabytkowym budynku fabrycznym), arena la Maestranza i inne. Osoby zainteresowane znajdą czas na odwiedzenie Muzeum Sztuk Pięknych, w którym znajdują się obrazy wielkich hiszpańskich malarzy. Powrót do hotelu.
5 dzień: Wycieczka do Parku Narodowego Donana (obiekt Światowego Dziedzictwa), ze spacerem na brzeg Oceanu Atlantyckiego i wizytą w centrum edukacyjnym, gdzie są specjalne stanowiska do obserwacji ptaków. Po drodze port, z którego wypłynął Kolumb (repliki okrętów), po południu wizyta w El Roccio gdzie znajduje się sławne w Hiszpanii sanktuarium maryjne. Na koniec dnia przejazd do Kordoby, zakwaterowanie i nocleg w hotelu.
6 dzień: Kordoba. Zwiedzanie Kordoby, której centrum uznano za obiekt Światowego Dziedzictwa. Najważniejszym i unikalnym na skalę światową zabytkiem jest Mezquita, dawny meczet, obecnie katedra, bardzo ciekawy jest też pałac de Viana i stara dzielnica żydowska. Turystów przyciąga także Medina Azahara - położone tuż koło Kordoby pozostałości miasta z czasów kalifatu. Nocleg w tym samym hotelu.
7 dzień: Przejazd do Granady. Po drodze przystanek w Andujar (obraz El Greco) oraz zwiedzanie Baezy i Ubedy, dwóch niewielkich miasta wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa jako świetne zespoły hiszpańskiej architektury renesansowej. Zakwaterowanie w hotelu w Granadzie.
8 dzień: Granada. Zwiedzanie wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Alhambry wraz z ogrodami Generalife i dzielnicy Albaicin oraz katedry i Kaplicy Królewskiej. Nocleg w tym samym miejscu.
9 dzień: Przejazd do Almerii. Droga prowadzi przez Alpuharę, region położony na południowych zboczach gór Sierra Newada, znany z niezwykle malowniczych miejscowości, których wygląd niewiele zmienił się w ciągu stuleci. Zakwaterowanie w hotelu w Almerii. Po południu czas na spacer po historycznym centrum miasta.
10 dzień: Okolice Almerii. 30 km na północ od Almerii zaczyna się pustynia Tabernas, jedyna prawdziwa pustynia Europy. Po obejrzeniu krajobrazów przypominających Dziki Zachód przejazd na wybrzeże. Park krajobrazowy Cabo de Gata chroni najpiękniejsze i najbardziej naturalne wybrzeże w całej Andaluzji. Przejazd do Malagi, nocleg w hotelu.
11 dzień: Zwiedzanie Malagi. Do wartych odwiedzenia miejsc w Maladze należą m. innymi: Muzeum Picassa, rzymskie ruiny, Alcazaba (twierdza), katedra, piękny park. Po południu przejazd na lotnisko i przelot do kraju.

Cena: 3390 zł/os.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
- 10 noclegów w hotelu 3* w pokojach 2-os z pełnym węzłem sanitarnym
- wyżywienie : 10 śniadań, 10 obiadokolacji
- opiekę pilota
- przejazdy autokarem na terenie Andaluzji
- ubezpieczenie KL i NNW

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE:
- biletu lini Ryan Air, ok. 950 zł (termin majowy); 1100 zł (termin wrześniowy), z bagażem podręcznym;
- biletów wstępu i przewodników lokalnych, wycieczki Rock Tour po Giblartarze, razem ok. 80 €
- opcjonalnie dopłaty za bagaż rejestrowany ok. 200 zł
- napoi do kolacji
- taksy klimatycznej
- dopłaty do pokoju 1-os w wysokości 800 zł

 

 

 


Zapisy i informacje: tel./fax: 12/ 642 26 20, tel. 12/ 684 01 48, kom: 511 440 930,
e-mail: galeon@galeon.krakow.pl