WĘGRY

BUDAPESZT, BALATON-TIHANY i ZAKOLE DUNAJU

Termin: 29.04. - 03.05.2017 r.

W PROGRAMIE IMPREZY:
Dzień 1 (sobota) – godz. 7.00 wyjazd z Krakowa (Dom Turysty). Przejazd przez Słowację. W razie dostatecznej ilości czasu spacer po BANSKIEJ BYSTRZYCY. Przyjazd do BUDAPESZTU. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 (niedziela) – po śniadaniu zwiedzanie BUDAPESZTU (Peszt): Plac Bohaterów, Lasek Miejski (zamek Vajdanhuyad), kąpielisko Szechenyi, Bazylika Św. Stefana. Parlament (zewn.). Rejs statkiem po Dunaju. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (poniedziałek) – po śniadaniu zwiedzanie BUDAPESZTU (Buda): Góra Zamkowa, Plac Trójcy Świętej, gotycka koronkowa Katedra Macieja, Baszty Rybackie. Przejazd na Wzgórze Gellerta z budapesztańską Statuą Wolności (panorama miasta), posąg legendarnego męczennika Św. Gellerta (św. Gerarda). Wyspa św. Małgorzaty (ruiny Klasztoru Dominikanek).Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 (wtorek) – po śniadaniu przejazd nad BALATON - największe naturalne jezioro Węgier, zwane "morzem węgierskim". Półwysep Tihany (położ. 80 m nad poziomem Balatonu), Opactwo Benedyktyńskie. Przepłynięcie promem z północnego brzegu w Tihany na stronę południową do SZANTOD. Powrót do BUDAPESZTU. Tropikalne Oceanarium - największe morskie akwarium w Środkowej Europie (ok. 1,4 mln litrów wody) zwierzęta z całego świata: rekiny, aligatory, ptaki, węże, małpy, ryby itp. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 (środa) – po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Parlamentu. Przejazd z BUDAPESZTU (Obuda) do SZENTENDRE koło Aquincum – ruiny rzymskie. SZENTENDRE – miasteczko „mekka malarzy”, zabudowa przypomina charakterem miasteczko znad Morza Śródziemnego. Przejazd do WYSZEHRADU – dawnej rezydencji królewskiej – Dolny i Górny Zamek obronny (cytadela). Przejazd do ESZTERGOM – miasteczko graniczne w Zakolu Dunaju, nad miastem i rzeką góruje bazylika – największa świątynia na Węgrzech. Przejazd przez most na Dunaju w SZTUROWIE na Słowację. Powrót do Krakowa przez BANSKĄ BYSTRZYCĘ. Planowany powrót do Krakowa ok. godz. 21.30 – 22.00.

CENA/os.: 300 zł i 160 EUR (plus Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10,-)

PODCZAS WYCIECZKI ZAPEWNIAMY (w cenie):
autokar klasy LUX (klimatyzacja, WC, DVD, barek), opłaty drogowe, autostradowe i parkingowe w Polsce, na Słowacji i na Węgrzech, 4 noclegi w Budapeszcie w hotelu ** (pok. 2, 3, 4-os. z łazienkami lub na 2 pokoje 1 łazienka, restauracja), wyżywienie: 4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja, przewodnik po Budapeszcie w II i III dniu imprezy, wstęp do Parlamentu w Budapeszcie, rejs statkiem po Dunaju, prom z Półwyspu Tihany, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL i bagażu do kwoty 10.000 EUR polisa Signal Iduna Polska S.A.

INFORMACJE DODATKOWE:
Cena nie obejmuje kosztu biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (dotyczy obiektów określonych w programie imprezy) tj. ok. 5.400 forint, plus Tropikalne Oceanarium ok. 2.100 forint. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie i będzie podawana na bieżąco przez pilota grupy. DOPŁATA DO POK. 1-OS. 15 EUR/noc. Cenę skalkulowano przy min. 40 uczestnikach, w przypadku mniejszej ilości cena może ulec zmianie.

1 HUF (forint, Ft) = ok. 0,015 zł
Uwaga! Ilość miejsc ograniczona, zapisy do dnia 16.01.2017 r.

 


Zapisy i informacje: tel./fax: 12/ 642 26 20, tel. 12/ 684 01 48, kom: 511 440 930,
e-mail: galeon@galeon.krakow.pl