Costa Blanca

Wycieczka: HISZPANIA – COSTA BLANCA –BENIDORM „GRAND HOTEL BALI 4*” – 8 dni

HOTEL Grand Hotel Bali 4* - 8 dni

Termin: 28.09 – 05.10.2016 r.

Costa Blanca – Białe Wybrzeże – środkowa część wybrzeża słonecznej Hiszpanii w regionie Alicante. Nazwa Białe Wybrzeże pochodzi od mnóstwa białych kwiatów migdałowca, bielonych domków, wapiennych skał i jasnych promieni słońca oraz czystego białego piasku okolicznych plaż.
Klimat jest tu niezwykle łagodny, występuje tu całe bogactwo świata śródziemnomorskiego, tereny górzyste zlewają się z dolinami i pięknymi plażami. Piaszczyste plaże są przystosowane dla osób niepełnosprawnych, posiadają punkty sanitarne i pierwszej pomocy oraz prysznice. Plaże Costa Blanca otrzymały 48 Niebieskich Flag przyznanych przez Federację Europejską za ochronę środowiska. Region Białego Wybrzeża przyciąga turystów oryginalną kuchnią, mnóstwem atrakcji turystycznych, a mieszkańcy – niezwykle sympatyczni i gościnni – często zapraszają gości do wspólnego świętowania i hucznych zabaw. Trzeba koniecznie odwiedzić: Alicante, Benidorm, Murcia, Orihuela, Denia, Javea, Guadalest, Calpe, a także osiem parków przyrodniczych, każdy z typową dla siebie różnorodną roślinnością i niezapomnianym krajobrazem: Carrascar w Font Roja, Penon w Ifach, Mathjal-Pego – Oliva, Sierpa w Montgo, Jezioro w Mata i Torrevieja, Solanki w Santa Pola.
BENIDORM: jest to ważny kurort turystyczny na wybrzeżu Costa Blanca z piaszczystą plażą, doskonała baza wypadowa z wielką atrakcją regionu - Parkiem Wodnym - Aqualandia Water Park, parkami rozrywki Terra Mitica i Mundomar. Przepiękne widoki jak na prawdziwy kurort przystało, piękna długa piaszczysta plaża z mnóstwem atrakcji

HOTEL Grand Hotel Bali 4*
Położenie:
w dzielnicy La Cala 5 min. od plaży. W promieniu 3 km od hotelu znajduje się pole golfowe Real de Fuala ora park rozrywki Terra Mistica.
Plaża:
piaszczysta, oddalona ok. 5 min.
Zakwaterowanie:
czterogwiazdkowy obiekt, jest to najwyższy hotel w Europie – 52 piętra, 186 m wysokości. W hotelu znajduje się 18 wind w tym 2 panoramiczne.
Pokoje:
dwuosobowe, przestronne i zadbane, klimatyzowane, łazienka, sejf (odpł.), minibar (odpł.), TV, balkon
Sport i rekreacja:
2 restauracje, bar przy basenie, KILKA BASENÓW ODKRYTYCH, dyskoteka. Odpłatnie dla klientów: SPA, sala gier, tenis stołowy, bilard.
Do dyspozycji gości:
sklepy, salon piękności, fryzjer, kawiarnia, w holu bezprzewodowy internet, room-service.

CENA/os.: 2.230 zł

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
- przelot samolotem na trasie Kraków (Balice) – Alicante, Alicante – Kraków (Balice) / z bagażem do 15 kg na osobę/
- transfery z/na lotnisko w Hiszpanii
- opłaty lotniskowe
- wyżywienie FB – bufet szwedzki tj. śniadania, obiady, kolacje (1/4 l wina i 1/4 l wody do obiadu i kolacji)
- 7 noclegów w hotelu 4*
- opieka  rezydenta
- ubezpieczenie – pakiet NNW, KL i bagaż

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE:
- taksa klimatyczna 1 EUR/dzień/os.
- ubezpieczenie nie obejmuje chorób przewlekłych.+ 79 zł/os./tydz.
- dopłata za pokój 1-osobowy: + 620 zł/tydzień
- wycieczki fakultatywne – wg programów i terminów ustalonych z rezydentem w hotelu
Uwaga! Wycieczki fakultatywne na miejscu płatne u rezydenta w hotelu.

Ramowy program wycieczki:
Dzień 1 : zbiórka na lotnisku KRAKÓW – BALICE, wylot samolotem z KRAKOWA, przylot do ALICANTE na Costa Blanca, transfer autokarem do hotelu Grand Bali 4* w BENIDORM. Zakwaterowanie, odpoczynek. Kolacja. Nocleg.
Dzień 2 : śniadanie. Plażowanie. Obiad. Czas wolny. Kolacja. Udział w imprezach organizowanych w hotelu.
Chętni po śniadaniu (suchy prowiant zamiast obiadu) - wycieczka autokarowa WALENCJA jest doskonałą propozycją dla wszystkich, którzy chcą poznać piękno tego miasta. Walencja łączy bogatą przeszłość historyczną i monumentalną z wizją w przyszłość. Jest to miejsce dla wielu imprez międzynarodowych (tj. Puchar Ameryki 2008 World Athletics 2008 i Formula 1). Oferujemy zwiedzanie Walencji barokowej, gotyckiej, Art Nouveau oraz dla porównania Walencji trzeciego tysiąclecia z najbardziej awangardowymi dziełami (Palau de la Música, Miasto Sztuki i Nauki, itp.). Odwiedzimy także Muzeum Artystów Fallas. Cena: ok. 55 €. Powrót na kolację. Nocleg.
Dzień 3 : śniadanie. Plażowanie. Obiad. Kolacja. Udział w imprezach organizowanych w hotelu. Nocleg.
Dzień 4 : śniadanie. Plażowanie. Obiad. Czas wolny. Kolacja. Udział w imprezach organizowanych w hotelu.
Chętni po śniadaniu (suchy prowiant zamiast obiadu) - wycieczka autokarowa ALICANTE I ELCHE. Alicante to miasto, które może się pochwalić zarówno pięknym położeniem, jak i bogatą historią. Usytuowane jest u stóp skalistego wzniesienia Monte Benacantil, na którego szczycie wznosi się zabytkowa twierdza Castillo de Santa Barbara, która stanowi centralny punkt wycieczki. Znajduje się tu również jeden z najważniejszych w kraju portów – Puerto de Alicante, w którym odbywa się przeładunek towarów importowanych i eksportowanych do innych państw. Elche słynie ze swojego lasu palmowego a także wspaniałych plaż. Mieści się tu międzynarodowe lotnisko El Altet i niezwykle rozwinięta produkcja obuwia. Elche to miasto antyczne założone kilka tysięcy lat temu, które przeżyło kilka cywilizacji – Iberyjczyków, Fenicjan, Rzymian, Maurów, dzięki czemu miasto obfituje w liczne zabytki dawnej architektury, ale z drugiej strony posiada także swój nowoczesny charakter i posiada liczne dobre restauracje, ruchliwe place pełne sklepów jak i bogate życie kulturalne. Cena: ok. 45 €. Powrót na kolację. Nocleg.
Dzień 5 : śniadanie. Plażowanie. Obiad. Czas wolny. Kolacja. Udział w imprezach organizowanych w hotelu. Chętni po śniadaniu (suchy prowiant zamiast obiadu). Wyjazd autokarem do GUADALEST - to małe miasteczko (ok. 200 mieszkańców) w górskiej części Marina Baixa oddalone o około 21 kilometrów od Benidorm i również kilkanaście kilometrów od Alicante. Miasteczko Guadalest zasługuje na miano najpopularniejszej atrakcji w regionie Walencji i na Costa Blanca. XVI wieczne miasto z arabskim zamkiem wbudowano w skałę, a wiedzie do niego tunel wydrążony w kamiennym podłożu. Warte zobaczenia są również przepiękne okoliczne wioski. Cena: ok. 27 €. Powrót na kolację. Nocleg.
Dzień 6 : śniadanie. Plażowanie. Obiad. Czas wolny. Kolacja. Udział w imprezach organizowanych w hotelu.
Chętni po kolacji - wycieczka BENIDORM PALACE – NIEZAPOMNIANE SHOW NOCĄ
Benidorm Palace organizuje jedne z najlepszych koncertów znanych w całej Europie, z ponad 1500 miejscami. Odbywają się tutaj ważnych konkursy takie jak wybory Miss Hiszpanii, Europejskie Forum Sztuki oraz liczne konferencje i kongresy. Tańce, pokazy iluzjonistów i wiele innych atrakcji pozwoli na przyjemne i zabawne spędzenie wieczoru. Cena: ok. 35 €. Nocleg.
Dzień 7 : śniadanie. Plażowanie. Obiad. Czas wolny. Kolacja. Udział w imprezach organizowanych w hotelu. Nocleg.
Dzień 8 : śniadanie lub suchy prowiant zamiast śniadania. W godzinach porannych wyjazd na lotnisko, odlot z ALICANTE do Krakowa. Przylot do KRAKOWA.
UWAGA: wycieczki fakultatywne realizowane są przy min 20 osobach chętnych.
Kolejność wycieczek może ulec zmianie i będzie podawana na bieżąco przez rezydenta w hotelu.

Oferta ważna do 30.06.2016 r.

UWAGA!! Godziny lotów będę podane jako orientacyjne najwcześniej w połowie marca 2016 !


Zapisy i informacje: tel./fax: 12/ 642 26 20, tel. 12/ 684 01 48, kom: 511 440 930,
e-mail: galeon@galeon.krakow.pl - natomiast Pracownicy huty ArcelorMittal oraz Emeryci i Renciści huty formalności załatwiają w BT Hut Pus, ul. Mrozowa 1