WYCIECZKA


Sycylia (10 dni)

Wycieczka na zamówienie

Tivoli - Taormina - Etna - Wąwóz Alkantara - Syrakuzy - Agrigento - Selinunte - Monreale - Palermo – Cefalu

PROGRAM:
1 dzień:
wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy, Austrię, nocleg przy granicy austriacko-włoskiej.
2 dzień: śniadanie, dalsza podróż przez Włochy, spacer po ogrodach Tivoli, obiadokolacja i nocleg w okolicy Tivoli.
3 dzień: śniadanie, przejazd w kierunku Sycylii, przeprawa promowa przez Cieśninę Mesyńską. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Taorminy.
4 dzień: śniadanie, odpoczynek, obiadokolacja i nocleg w tym samym miejscu.
5 dzień: śniadanie, wycieczka pod Etnę, największy aktywny wulkan Europy, wyjazd autokarem na wysokość 1915 m, spacer na wysokość ok. 2100 m do punktu widokowego oraz przejście do pomniejszych kraterów powstałych w wyniku erupcji wulkanu w 2001 roku (dla chętnych fakultatywnie wjazd jeepem do głównego krateru przy sprzyjających warunkach sejsmicznych, koszt ok. 55 Euro/os.). Przejazd do Wąwozu Alkantara, gdzie rzeka przełamuje się wodospadami przez wąski bazaltowy wąwóz utworzony przez erupcyjną działalność Etny. Wizyta w Taorminie, miejscowości uznanej za najpiękniejszą na Sycylii. W programie: teatr grecki z piękną panoramą na zatokę i Etnę, zabytkowe średniowieczne centrum z placem ze wspaniałą wieżą zegarową, spacer po Corso Umberto, głównej, pełnej zabytków promenadzie Taorminy. Powrót na obiadokolację i nocleg.
6 dzień: śniadanie, zwiedzanie Syrakuz, największego ośrodka politycznego i kulturalnego starożytnej Sycylii, zwiedzanie miasta. W programie: Wyspa Ortygia, kolebka antycznej cywilizacji Syrakuz (pozostałości świątyni Apollina z VII w p.n.e), zwiedzanie Parku Archeologicznego Neapolia (Teatr Grecki, kamieniołomy z Uchem Dionizosa, ołtarz Hierona II, amfiteatr rzymski). Przejazd do Agrigento, zwiedzanie słynnej Doliny Świątyń, najlepiej zachowanych (obok ruin w Syrakuzach) zabytków antycznych. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Agrigento.
7 dzień: śniadanie, przejazd do Selinunte, zwiedzanie ruin greckiego miasta z VI w p.n.e.. Następnie przejazd do Monreale, zwiedzanie normańskiej katedry ze średniowiecznymi mozaikami, następnie Palermo, zwiedzanie miasta, w programie: katedra św. Jana, Pałac Normandzki z salą Rogera i Kaplicą Palatyńską, Plac Czterech Boków z 4 fontannami, Teatr Massimo. Obiadokolacja i nocleg w Palermo.
8 dzień: śniadanie, wykwaterowanie przejazd do Cefalu, miasta założonego przez Rogera II, zwiedzanie katedry normandzkiej, uważanej za najpiękniejszą na Sycylii. Dalsza podróż w kierunku Polski. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Rzymu.
9 dzień: śniadanie, przejazd na obiadokolację i nocleg tranzytowy w okolicy granicy włosko-austriackiej.
10 dzień: śniadanie, przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
- 9 noclegów ze śniadaniem w hotelach 3* , pokoje 2, 3 os. z łazienkami
- przeprawę promową przez Cieśninę Messyńską
- ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna
- opiekę pilota

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE:
- dopłaty do obiadokolacji 100 Euro – płatne u pilota
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i kosztów przewodników lokalnych ok. 80 €
- napoi do posiłków

 


Zapisy i informacje: tel./fax: 12/ 642 26 20, tel. 12/ 684 01 48, kom: 511 440 930,
e-mail: galeon@galeon.krakow.pl