WYCIECZKA


Słowenia i Istria (6 dni)

Wycieczka na zamówienie

Bled - Wąwóz Vintgar - Lublana - Predjamski Grad - Jaskinie Skocjańskie - Piran - Porec - Rovinj - Pula

PROGRAM:
1 dzień:
wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy miejscowości Bled.
2 dzień: śniadanie, przyjazd do Bled zwiedzanie zamku wybudowanego na urwistej skale, skąd rozpościera się pocztówkowy widok na jezioro z maleńką wysepką i kościółkiem pośrodku. Następnie spacer Wąwozem Vintgar, utworzonym przez rzekę Radovna. W wąskim i głębokim wąwozie wybudowano szereg drewnianych mostków przylepionych niemalże do ścian wąwozu, którymi spaceruje się nad spienioną szmaragdowo-zieloną rzeką, mijając huczące górskie wodospady. Przejazd do Lublany - stolicy Słowenii, w programie: Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto, Rynek, Kolumnada Plecznika, Ratusz Miejski oraz barokowa katedra św. Mikołaja z gotycką pietą zdobiąca zewnętrzną fasadę. Obiadokolacja i nocleg w Lublanie.
3 dzień: śniadanie, przejazd do Predjamskiego Gradu, zamku wbudowanego w zbocze skały. W XV wieku zamek był siedzibą legendarnego barona-rozbójnika Erazma. Następnie Jaskinie Skocjanskie, wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury i przyrody UNESCO. Przez zespół jaskiń płynie podziemnym kanionem rzeka Reka, tworząc liczne kaskady. Niesamowita jest zwłaszcza wędrówka mostem zawieszonym na wysokości prawie 100 metrów nad dnem kanionu. Przejazd do miejscowości Koper, obiadokolacja i nocleg.
4 dzień: śniadanie, przejazd do Piran, malowniczego nadmorskiego miasteczka, perełki weneckiej architektury gotyckiej, położonego na najbardziej na zachód wysuniętym skrawku Słowenii. Przejazd na Półwysep Istria, zwiedzanie Poreca, w programie bazylika św. Eufrazjusza, jedna z najpiękniejszych, wczesnobizantyjskich budowli w Europie, wpisana na listę UNESCO, barokowy kościół św. Marii, gotyckie domy przy ulicy Decumanum, następnie Kanał Limski, przypominający skandynawski fiord, miejsce hodowli małż i ostryg. Obiadokolacja i nocleg na południu półwyspu Istria.
5 dzień: przejazd do Rovinja - miasta zwanego „Małą Wenecją”, spacer pełnymi uroku uliczkami Starego Miasta położonego na wzgórzu zwanym Monte Rosso, zwiedzanie barokowej bazyliki św. Eufemii. Następnie zwiedzanie Puli, miasta pełnego antycznych zabytków z czasów cesarza Wespazjana. Obiadokolacja i nocleg j.w.
6 dzień: śniadanie, przejazd w kierunku Polski, przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
- transport komfortowym autokarem lub busem
- 5 noclegów w hotelach, pokoje 2 i 3-os. z łazienkami
- wyżywienie : śniadania i obiadokolacje
- opiekę pilota
- ubezpieczenie KL i NNW

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, oraz przewodników lokalnych, ok. 70 €
- dopłata do pokoju 1-os. - 300 zł

 


Zapisy i informacje: tel./fax: 12/ 642 26 20, tel. 12/ 684 01 48, kom: 511 440 930,
e-mail: galeon@galeon.krakow.pl