WYCIECZKA


Rumunia (8 dni)

Oradea - Cluj-Napoca - Turda - Targu Mures - Biertan - Sighisoara - Brasov - Sinaia Bran - Rasnov - Prejmer - Gura Humorului - Voroneţ - Moldoviţa - Suceviţa Marginea - Arbore - Sighetu Marmaţiei - Săpânţa - Satu Mare

 

PROGRAM:
1 dzień:
wyjazd w godzinach rannych, przejazd przez Słowację, Węgry do Rumunii. Przyjazd do Oradei. Zakwaterowanie i kolacja. Wieczorny spacer wśród zabytków Oradei.
2 dzień: śniadanie. Przejazd do Cluj-Napoca, stolicy Siedmiogrodu. Zwiedzanie miasta. W programie: pozostałości murów obronnych z Basztą Krawców, podominikański kościół obecnie reformowany, kwartał uniwersytecki, Rynek Węgierski z Kościołem św. Michała, dom narodzin króla Macieja Korwina, Rynek Rumuński z Operą i Katedrą Rumuńską. Przejazd przez Turdę w drodze do Târgu Mureş; zwiedzanie miasta – perełki secesyjnej. W programie: twierdza miejska, kościół unitariański, katedra katolicka i prawosławna, a z zabytków secesji: magistrat i Pałac Kultury. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu.
3 dzień: śniadanie. Przejazd do Biertanu. Zwiedzanie Grodu Kościelnego wraz z Katedrą, przykładu słynnych saskich kościołów obronnych – obiekt z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do Sighişoary. Zwiedzanie miasta. W programie: Wieża Zegarowa, Kościół na Wzgórzu, Kościół Klasztorny, Schody Szkolne, Dom Drakuli, Dom rodzinny Hermana Obertha, Mury i Baszty Obronne. Przyjazd w okolice Braşova. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu.
4 dzień: śniadanie. Zwiedzanie zabytków Braşova, m.in.: Czarnego Kościoła i rynku. Przejazd do wypoczynkowej miejscowości Sinaia. Zwiedzanie zamku królów rumuńskich Peleş. Następnie przejazd do Branu - zwiedzanie XIV w. Białego Zamku zwanego również zamkiem Drakuli. Następnie zwiedzanie zamku chłopskiego w Râşnov. Powrót na obiadokolacje i nocleg.
5 dzień: śniadanie. Przyjazd do Prejmer, gdzie znajduje się kościół z murami obronnymi wciągnięty na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dalszy przejazd w okolice Gura Humorului. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu. (W miarę wolnego czasu zwiedzanie również cerkwi w monastyrach Probota i Râşca).
6 dzień: śniadanie. Przejazd na zwiedzanie malowanych cerkwi klasztornych na Bukowinie: Voroneţ, Moldoviţa i Suceviţa. Przejazd do centrum garncarstwa bukowińskiego w Marginei oraz malowanej cerkwi we wsi Arbore. Obiadokolacja i nocleg w tym samym miejscu.
7 dzień: śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd przez malowniczą przełęcz Prislop w górach rodniańskich (krótki postój). Dalsza droga prowadzi do Sighetu Marmaţiei znaną z drewnianych cerkwi doliną Izy. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.
8 dzień: śniadanie, przejazd do miejscowości Săpânţa, gdzie znajduje się tzw. Wesoły Cmentarz. Dalsza podróż w kierunku Polski z przystankiem w Satu Mare. Powrót do kraju późnym wieczorem.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
- transport autokarem lub busem
- 7 noclegów w pensjonatach i hotelach, pokoje 2 osobowe z łazienkami
- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
- opiekę pilota
- ubezpieczenie KL (10.000 EUR), NNW (7.000 PLN), bagaż (800 PLN) Signal Iduna Travel

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE:
- biletów wstępu i kosztów przewodników lokalnych ok. 50 euro/os.o

 

 


Zapisy i informacje: tel./fax: 12/ 642 26 20, tel. 12/ 684 01 48, kom: 511 440 930,
e-mail: galeon@galeon.krakow.pl