WYCIECZKA


Kreta (11 dni)

 

PROGRAM:
1 dzień:
wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Serbii.
2 dzień: śniadanie, przejazd przez Macedonię w kierunku Grecji. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Kalambaki.
3 dzień: śniadanie, zwiedzanie słynnych wiszących klasztorów z XIV i XV w - Meteora, przejazd do Aten, spacer po stolicy. Przejazd do Pireusu, zaokrętowanie na nocnym promie na Kretę (kabiny).
4 dzień: w godzinach rannych przypłynięcie do Iraklionu, głównego miasta Krety. Przejazd na zwiedzanie wykopalisk w pobliskim Knossos, gdzie znajdował się pałac legendarnego króla Minosa, królowej Pazyfae i ich syna Minotaura - pół człowieka, pół byka. Miejsce to jest związane z wieloma legendami i stanowi istotny element greckiej mitologii. Następnie powrót do Iraklionu, zwiedzanie muzeum archeologicznego (najcenniejsze zbiory sztuki minojskiej) i czas na indywidualne spacery po mieście. Przejazd do hotelu w Agios Nikolaos. Obiadokolacja i nocleg.
5 dzień: śniadanie. Zwiedzanie wschodniej części Krety – pętla obejmująca między innymi: gaj palmowy i plażę Vai i Wąwóz Umarłych (pieszo). Obiadokolacja i nocleg w tym samym miejscu.
6 dzień: śniadanie, wypoczynek na plaży lub opcjonalnie rejs na Santorini, najpiękniejszą wyspę grecką, leżącą w archipelagu Cykladów. Niepowtarzalny charakter temu miejscu nadaje powulkaniczny krajobraz, czarny piasek, białe domy, dziesiątki maleńkich kościółków z błękitnymi kopułami i turkusowe morze. Powrót na obiadokolację i nocleg.
7 dzień: śniadanie. Przejazd do zachodniej części wyspy. Po drodze narodowa świętość Kreteńczyków - monastyr Arkadiou, klasztor i plaża Preveli, rozciągająca się przy ujściu rzeki Megalou Potamou, której brzegi porasta gaj palmowy, a woda ma zielonkawą barwę. Następnie Rethimnon, najładniejsze miasto na Krecie, spacer uliczkami miasta, port wenecki, forteca, Meczet Sułtana Ibrahima, Fontanna Rimondi. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Chanii.
8 dzień: śniadanie. Całodniowa wycieczka do wąwozu Samaria, położonego w masywie Gór Białych (Lefka Ori). Wąwóz ma ok. 18 km długości i stanowi jeden z największych cudów natury w Europie. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Chanii.
9 dzień: śniadanie. Do południa wycieczka na półwysep Akrotiri, gdzie znajduje się pochodzący z czasów weneckich monastyr Agia Triada i tajemnicze ruiny klasztoru założonego przez św. Jana Pustelnika. Powrót do Chanii, największego miasta Krety, zwiedzanie i zakupy przed zaokrętowaniem na promie. Wieczorem przeprawa promowa do Pireusu.
10 dzień: przypłynięcie do Pireusu w godzinach rannych, przejazd na obiadokolacje i nocleg na terenie Serbii.
11 dzień: śniadanie, dalsza podróż do Polski. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
- przejazd autokarem
- 2 przeprawy promowe w kabinach 4-os wewnętrznych
- 8 noclegów z wyżywieniem - śniadania i obiadokolacje (z wyjątkiem promów)
- opiekę pilota
- ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE:
- biletów wstępu - ok. 50 Euro
- rejsu na Santorini (wodolot, autokar, przewodnik) - ok. 140 Euro


 


Zapisy i informacje: tel./fax: 12/ 642 26 20, tel. 12/ 684 01 48, kom: 511 440 930,
e-mail: galeon@galeon.krakow.pl