WYCIECZKA


Kopenhaga i Fiordy Norwegii (8 dni)

Wycieczka na zamówienie

Wycieczka samolotem do najpiękniejszego zakątka Hiszpanii, gdzie kultura hiszpańska miesza się z arabską. Andaluzja to także majestatyczne szczyty Sierra Nevada, plaże z białym piaskiem, błękitna woda, urokliwe białe miasteczka, ciągnące się bez końca gaje oliwne oraz flamenco, korridy i fiesty.

PROGRAM:
1 dzień:
Rostock
Wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd do Rostocku, spacer po Starówce, która wybudowana została jeszcze w czasach Hanzy, w okresie największej świetności miasta. Zabudowania są typowo gotyckie, w większości z czerwonej cegły. Zaokrętowanie, około godz. 23:00 wypłynięcie promu do Trelleborga.
2 dzień: Trelleborg - most Øresund - Kopenhaga - Frederiksborg - Helsingor - Helsingborg
Śniadanie na promie, około godz. 6:00 przypłynięcie do Trelleborga, przejazd w kierunku Malmö, przejazd najdłuższym w Europie mostem Øresund długości ok.16 km (most , sztuczna wyspa, tunel) przebiegającym nad cieśniną Sund, łączącym szwedzkie Malmö i stolicę Danii, dalej kontynuacja jazdy do Kopenhagi. Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem stolicy Dani uznawanej za jedno z najładniejszym skandynawskich miast, w programie m.in. kopenhaska Syrenka, postać z baśni Jana Christiana Andersena, Cytadela, fontanna Bogini Gefion,  Christianborg – siedziba duńskiego parlamentu, Katedra – miejsce koronacji wielu duńskich monarchów, Rundetarn – okrągła wieża oraz Nyhavn – malownicza dzielnicę z XVIII – wiecznymi hanzeatyckimi kamieniczkami, spacer głównym deptakiem miasta – Stroget, Następnie przejazd do Hillerod i zwiedzanie zamku Frederiksborg Slot – najpiękniejszego i najpotężniejszego zamku Danii. Przejazd do Helsingor, krótka przeprawa promowa do Helsingborg. Następnie przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża Szwecji do granicy z Norwegią, nocleg.
3 dzień: Oslo - Lillehammer
Śniadanie. Przejazd do Norwegii przez łączący oba kraje imponujący most Svinesund o dł. 704 m, ze wspaniałym widokiem na Iddefjord. Przejazd do Oslo, stolicy Norwegii malowniczo położonej nad brzegiem Oslofiordu. Zwiedzanie Oslo z miejscowym przewodnikiem: pałac królewski, gmach parlamentu, katedra, park Vigelanda, w którym można podziwiać wspaniałe rzeźby Gustava Vigelanda, ratusz - symbol miasta w którym wręcza się Pokojową Nagrodę Nobla wizyta w Muzeum Łodzi Wikingów. Następnie przejazd do Lillehammer, krótki pobyt w parku olimpijskim, a w miarę wolnego czasu wizyta w Maihaugen, jednym z najpiękniejszych skansenów Norwegii (150 NOK). Przejazd na nocleg.
4 dzień: Droga Trolli - Droga Orłów - Geirangerfjord - Forde
Śniadanie, przejazd w okolice Ĺndalsnes, gdzie znajdują się jedne z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Norwegii: Ściana Trolli, najwyższa pionowa ściana w Europie, o wysokości ponad 1200m i Droga Trolli, niezwykle malownicza trasa, z licznymi serpentynami. Przejazd Drogą Troli, następnie krótka przeprawa promowa przez Norddalsfjord. Dalsza podróż w stronę słynnej Drogi Orłów i Geiranger, jednej z najpiękniej położonych miejscowości w Norwegii. Postój w punkcie widokowym z widokiem na Geirangerfjord, wpisany na listę UNESCO. Rejs promem po Geirangerfjord w stronę Hellesylt, podziwianie wspaniałych wodospadów, m.in. Siedmiu Sióstr i Zalotnika. Następnie przejazd w kierunku Stryn krótki, postój nad Nordfjordem, dalsza podróż do Forde, nocleg.
5 dzień: Forde - Fjæarland - Sognefjord - Flĺm - Voss - Bergen
Śniadanie. Przejazd w stronę Parku Narodowego Jostedalsbreen, wizyta w Muzeum Lodowcowym w Fjærland, w którym można zapoznać się bardzo ciekawą wystawą multimedialną poświęconą lodowcowi Jostedalsbreen i zmianom klimatycznym, spacer do jęzora lodowca Boyabreen.Przejazd w stronę Sogndal, położonego nad brzegiem słynnego Sognefjord, przeprawa promowa Mannhelle - Fodnes. Dalsza podróż w kierunku Flĺm, przejazd najdłuższym tunelem w Norwegii – ok. 25 km. Z Flĺm fakultatywnie przeprawa promowa (koszt dodatkowy ok. 265 NOK) najpierw przez Aurlandfjord a następnie Nćrofjordem do Gundvagen (odnogi fiordu Sognefiorden), krótki postój w porcie lub dla osób nie korzystających z wycieczki przejazd autokarem do GUDVANGEN i ok. 1,5 godzinny postój w porcie. Przejazd w kierunku Voss. Postój w punkcie widokowym, skąd można podziwiać kilkudziesięciometrowe wodospady Tvindefossen. Dalsza podróż w kierunku Bergen. Nocleg.
6 dzień: Bergen - Hardangerfjord - płaskowyż Hardandervidda
Śniadanie. Przejazd do Bergen, zwiedzanie miasta, m.in.: popularny targ rybny i kwiatowy, stary port Bryggen ze słynnym nabrzeżem z pięknymi hanzeatyckimi domami figurującymi na liście UNESCO, skansen Stare Bergen, wieża Rosenkrantza. Wjazd kolejką torową na górę Flřyen, 320 m n.p.m., skąd roztacza się wspaniały widok na Bergen. Następnie podróż wzdłuż pięknego Hardangerfjord do Fossli. Krótki postój przy Vřringsfossen - wspaniałym wodospadzie o 182-metrowym spadku wody. Przejazd przez największy górski płaskowyż Europy - Hardangervidda. Nocleg w okolicy Oslo.
7 dzień: Trelleborg
Śniadanie, przejazd w kierunku Trelleborga. Jeżeli czas na to pozwoli zwiedzanie Malmö - spacer po Starówce, Ratusz, Kościół Św. Piotra, Turning Torso - najwyższy budynek mieszkalny w Skandynawii. Około godz. 23:00 wypłynięcie promu do Rostocku.
8 dzień: Rostock
Śniadanie na promie, wyokrętowanie ok. godz. 6.00. Przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
- transport autokarem (klimatyzacja, barek, wc, dvd), a w przypadku mniejszej grupy małym autokarem 29+2 (klimatyzacja, dvd)
- przeprawy promowe (miejsca pokładowe): Rostock - Trelleborg, Trelleborg - Rostock
- przeprawy promowe wewnętrzne, płatne mosty, tunele, wjazdy do miast
- 4 noclegi w hotelach**/*** w pokojach 2/3 - osobowych z łazienkami
- 1 nocleg w hostelu, w pokojach 2/3 - osobowych z łazienkami
- 7 śniadań
- opiekę pilota
- ubezpieczenie (w Signal Iduna) - KL 20000 Euro+ NW 15000 PLN+ bagaż 1000 PLN

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE:
- opłat za bilety wstępu i przewodników lokalnych: ok. 200 DKK, ok.520 NOK
- 7 obiadokolacji - dla chętnych dopłata do obiadokolacji ok. 690 zł (możliwość· wykupienia tylko przed rozpoczęciem wycieczki w dniu wpłaty pełnej kwoty wycieczki, zgłoszenie w dniu zapłaty zaliczki)
- dopłaty do kabiny 4 osobowej na promach: Rostock - Trelleborg i Trelleborg - Rostock, koszt ok.260 zł (możliwość· wykupienia tylko przed rozpoczęciem wycieczki w dniu wpłaty pełnej kwoty wycieczki, zgłoszenie w dniu zapłaty zaliczki)
- dopłaty do kabiny 2 osobowej na promach: Rostock - Trelleborg i Trelleborg - Rostock, koszt ok. 420 zł (możliwość· wykupienia tylko przed rozpoczęciem wycieczki w dniu wpłaty pełnej kwoty wycieczki, zgłoszenie w dniu zapłaty zaliczki)

Uwagi:
Ze względu na wysokie kary pieniężne jakie są nakładane na przeciążone autokary w Skandynawii, prosimy o nie przekraczanie ilości dopuszczalnego bagażu na wycieczce (maks. 20kg + 5kg bagaż podręczny). Nadbagaż nie będzie zabierany.


Zapisy i informacje: tel./fax: 12/ 642 26 20, tel. 12/ 684 01 48, kom: 511 440 930,
e-mail: galeon@galeon.krakow.pl