WYCIECZKA


Hiszpania (8 dni)

Wycieczka samolotem do najpiękniejszego zakątka Hiszpanii, gdzie kultura hiszpańska miesza się z arabską. Andaluzja to także majestatyczne szczyty Sierra Nevada, plaże z białym piaskiem, błękitna woda, urokliwe białe miasteczka, ciągnące się bez końca gaje oliwne oraz flamenco, korridy i fiesty.

 

PROGRAM:
1 dzień:
Malaga: przelot liniami Ryanair na trasie Kraków - Malaga, godz. 10.10 - 14.05, panoramiczne zwiedzanie miasta (La Alcazaba - słynna, wznosząca się nad miastem forteca, Castillo de Gibralfaro, Katedra La Manquita). Przejazd do hotelu na Costa del Sol, obiadokolacja i nocleg.
2 dzień – Granada: śniadanie, całodzienna wycieczka do Granady. Zwiedzanie najwspanialszego zabytku kultury arabskiej w Europie - kompleksu pałacowego Alhambra (zamek Alcazaba, wraz z murami obronnymi i basztami, Pałac Nasrydów z XIV w, a w nim m.in. Dziedziniec Mirtowy, Dziedziniec Lwów z kunsztownie zdobioną fontanną wspartą na 12 lwach, ogrody Generalife, renesansowy Pałac Karola V, symbol zwycięstwa chrześcijaństwa nad Arabami). Następnie spacer po Albaicin – dzielnicy arabskiej, położonej na wzgórzu, skąd rozciąga się wspaniały widok na Alhambrę. Zachowały się tu pozostałości architektury Maurów. Powrót na obiadokolację i nocleg.
3 dzień – Kordoba: śniadanie, całodzienna wycieczka do Kordoby stolicy średniowiecznego państwa Maurów, malowniczo położonej nad rzeką Gwadalkiwir. W programie: zespół fortyfikacji Alkazar z czasów Omajjadów, który pełnił też rolę siedziby władców kastylijskich, niezwykła Mezquita, czyli wielki meczet pochodzący z VIII wieku, obecnie katedra kościoła rzymskokatolickiego, pałace z okresu XV i XVI wieku, kościoły (Santa Marina z XIII wieku, Iglesia del Carmen z XVI wieku) i Synagogi (najstarsza pochodzi z XIV wieku), Puente Romano - 16 łukowy most na rzece Gwadalkiwir. Powrót na obiadokolację i nocleg.
4 dzień – Sewilla: śniadanie, całodzienna wycieczka do Sewilli. W programie: Alkazar - pałac królewski pochodzący z XI w., rozbudowywany w XIV w. w stylu mudejar, łączącym elementy chrześcijańskie z islamskimi, Katedra de Santa Maria - monumentalny gotycki kościół z początków XV w., w którym znajduje się grób Kolumba, uznawana za jeden z najpiękniejszych i największych obiektów sakralnych na świecie, La Giralda - wieża o wysokości blisko 100 m stanowiąca pozostałość dawnego meczetu muzułmańskiego, wkomponowana w mury katedry Santa Maria. Następnie Plac Hiszpański, który powstał na terenie Parku Marii Luizy w 1928 roku, specjalnie na wystawę Iberoamerykańską. Powrót na obiadokolację i nocleg.
5 dzień – Gibraltar: śniadanie, wycieczka do Gibraltaru, malutkiej enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim. W programie ok. 2 godz. objazd Rock Tour połączony ze zwiedzaniem Jaskiń St. Michael, wjazd kolejką linową na sam szczyt skały, skąd można podziwiać przepiękne widoki na Gibraltar, Costa del Sol a w słoneczne, bezchmurne dni na Afrykę i Cieśninę Gibraltarską. Niewątpliwie dużą atrakcją są tu na wpół oswojone małpy z rodziny makaków, jedyny gatunek małpy, żyjący dziko na kontynencie europejskim. Spacer główną ulicą Gibraltaru oferującą całą gamę sklepów "duty free" z elektroniką, wyrobami tytoniowymi, itp. Powrót na obiadokolację i nocleg.
6 dzień - Ronda – Marcella:
śniadanie, wycieczka do Rondy, jednego z najbardziej interesujących miast Andaluzji. Miasto położone jest na dwóch skałach połączonych mostem Puente Nuevo (Nowy Most). W dole znajduje się głęboki na ponad 100 metrów wąwóz rzeki Guadalevin, zwany El Taji. Dzięki swojemu położeniu Ronda była idealną fortecą i pozostała stolicą islamskiego królestwa aż do 1485 roku. Ronda jest również kolebką hiszpańskiej corridy. Znajduje się tu najstarsza i największa w Hiszpanii arena Plaza de Toros, na której od 1785 roku odbywają się corridy. W Museo Taurino można podziwiać wspaniałe stroje torreadorów, przepięknie ozdabiane nakrycia głowy oraz zdjęcia najsłynniejszych torreadorów. W drodze powrotnej postój w kurorcie Marbella ze sławnym i ekstrawaganckim portem jachtowym Puerto Banus. Powrót na obiadokolację i nocleg.
7 dzień: śniadanie, odpoczynek na Costa del Sol, obiadokolacja i nocleg.
8 dzień: śniadanie w formie pakietu, transfer na lotnisko, przelot liniami Ryanair na trasie Malaga - Kraków, godz. 6.00 - 9.45

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
- 7 noclegów w hotelu 3* w pokojach 2-os z pełnym węzłem sanitarnym
- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje w formie stołu szwedzkiego
- opiekę pilota
- przejazdy busem w trakcie realizacji programu
- ubezpieczenie KL i NNW

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE:
- biletu lotniczego zgodnie z cennikiem Ryanair na dzień wykupu (ok.700-900 zł)
- biletów wstępu i przewodników lokalnych, wycieczki Rock Tour po Giblartarze, razem ok. 80 €
- napoi do kolacji
- dopłaty do pokoju 1-os w wysokości 600 zł

 


Zapisy i informacje: tel./fax: 12/ 642 26 20, tel. 12/ 684 01 48, kom: 511 440 930,
e-mail: galeon@galeon.krakow.pl