WYCIECZKA


Grecja i Bułgaria (13 dni)

WNowy Sad - Belgrad - Sofia - Rilski Monastyr - Melnik - Vergina - Meteora - Delfy Ossios Loukas - Ateny - Epidauros - Mykeny - Korynt Termopile - Masyw Olimpu - Saloniki


PROGRAM:
1 dzień:
wyjazd z Krakowa (godz.00:05), przejazd w kierunku Serbii, przyjazd do Nowego Sadu, zwiedzanie jednej z największych XVIII wiecznych twierdz w Europie – Petrovaradin, następnie przejazd do Belgradu, spacer po starym mieście, w obrębie którego zachowały się liczne zabytki, kamieniczki, świątynie i muzea. Obiadokolacja i nocleg na terenie Serbii.
2 dzień: śniadanie, przejazd do Sofii, w programie m.in.: Sobor Aleksandra Newskiego, Cerkiew patronki miasta św. Sofii, Uniwersytet, dawny Pałac Carski, Teatr Narodowy, Rotunda św. Jerzego, Meczet Bania Baszi Dżamija. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Sofii.
3 dzień: śniadanie w hotelu. Przejazd do Riły. Wizyta w Rilskim Monastyrze, który wznosi się w masywie górskim Riła. Jest on świętym miejscem dla Bułgarów (obiekt wpisany na listę UNESCO). Następnie przejazd do Melnika, miasteczka - muzeum, słynącego z produkcji wspaniałego wina, położonego w niezwykłej scenerii skalnych piramid utworzonych w piaskowcach na skutek procesów wietrzenia. Przejazd w okolice Salonik na nocleg i obiadokolację.
4 dzień: śniadanie, przejazd przez Verię i Verginę (zwiedzanie stanowiska archeologicznego z grobami królów Macedonii, które stanowią jedno z najważniejszych odkryć archeologicznych XX wieku) do Kalambaki, zwiedzanie słynnych wiszących klasztorów z XIV i XV w - Meteora, wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich. Obiadokolacja i nocleg w Kalambace.
5 dzień: śniadanie, przejazd do Delf, zwiedzanie stanowiska archeologicznego (Świątynia Apollina, wyrocznia Pytii, Skarbiec Ateńczyków). Obiadokolacja i nocleg w Delfach.
6 dzień: śniadanie, przejazd do Ossios Loukas i wizyta w XI wiecznym klasztorze, będącym wybitnym przykładem średniowiecznej sztuki sakralnej. Przejazd w okolice Koryntu, po południu odpoczynek, obiadokolacja i nocleg.
7 dzień: śniadanie, zwiedzanie Aten, w programie: Stadion Olimpijski, Akropol ze świątynią Ateny, Agora, Łuk Hadriana i świątynia Zeusa, Parlament, zmiana warty, spacer po Place (Stare Miasto u podnóża Akropolu). Obiadokolacja i nocleg w tym samym miejscu.
8 dzień: śniadanie, objazd Pętli Argolidzkiej: Epidauros ze słynnym teatrem o niezwykłej akustyce, Mykeny - kolebka pierwszych cywilizacji greckich, królestwo Agamemnona, zwiedzanie słynnej Lwiej Bramy, postój przy Kanale Korynckim, starożytny Korynt. Obiadokolacja i nocleg w tym samym miejscu.
9 dzień: śniadanie, przejazd na północ Grecji. Po drodze krótki postój w Termopilach, miejscu słynnej bitwy pomiędzy Spartanami i Persami w 480 r. p.n.e. Obiadokolacja i nocleg na Riwierze Olimpijskiej.
10 dzień: śniadanie, odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg na Riwierze Olimpijskiej.
11 dzień: śniadanie, wycieczka w masyw Olimpu. W programie: górskie miasteczko Litohoro, położone u podnóży masywu Olimpu. Rekreacyjny spacer malowniczym kanionem rzeki Enipeas do Wodospadów Withos, następnie Platamonas, ruiny twierdzy z czasów wypraw Krzyżowych, wioska Paleos Panteleimonas, w której zatrzymał się czas. Powrót na obiadokolację i nocleg.
12 dzień: śniadanie, przejazd do Salonik, zwiedzanie miasta (Kościół św. Demetriusza, Łuk Galeriana, Rotunda, Kościół Agia Sofia, Biała Wieża). Przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Serbii.
13 dzień: śniadanie, przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
- transport autokarem
- 7 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2/3 - osobowych z łazienkami, 7 śniadań i 7 obiadokolacji
- opiekę pilota, ubezpieczenie (w Signal Iduna) - KL 20000 Euro + NW 15000 PLN + bagaż 1000 PLN

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE:
- transport autokarem z klimatyzacją i WC
- 12 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2/3 - osobowych z łazienkami,
- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
- grecki wieczór integracyjny
- opiekę pilota,
- ubezpieczenie (w Signal Iduna) - KL 20000 Euro + NW 15000 PLN + bagaż 1000 PLN


Zapisy i informacje: tel./fax: 12/ 642 26 20, tel. 12/ 684 01 48, kom: 511 440 930,
e-mail: galeon@galeon.krakow.pl