WYCIECZKA


Bawaria (7 dni)

Bamberg - Monachium - zamki Ludwika Bawarskiego - Garmisch-Partenkirchen Park Narodowy Berchtesgaden - Salzburg - Dolina Wachau (Melk - Krems - Durnstein)


PROGRAM:
1 dzień:
wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd na nocleg w okolicy granicy czesko-niemieckiej.
2 dzień: przyjazd do Bamberg – miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, słynącego ze wspaniałych zabytków i niepowtarzalnej atmosfery. Spacer po Starym Mieście, w programie m.in. katedra cesarska, pałac biskupi, Ratusz na Moście, Mała Wenecja (Klein Venedig) z malowniczymi domkami rybackimi położonymi nad rzeką Regnitz. Przejazd do Monachium, objazd miasta autokarem, zwiedzanie starówki z charakterystyczną katedrą Frauenkirche. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy zamków bawarskich.
3 dzień: śniadanie, zwiedzanie zamków bawarskiego monarchy Ludwika II: Hohenschwangau - w którym król spędził dzieciństwo, Neuschwanstein - najsłynniejszy baśniowy zamek, ozdobiony girlandami balkonów i mnóstwem wieżyczek, będący inspiracją twórcy filmów rysunkowych Walta Disneya, Linderhof - najmniejszy z zamków, w którym monarcha mieszkał najdłużej, spacer po ogrodach z Grotą Wenus, sztucznie wykonaną jaskinią z malowniczą scenerią oper Wagnera. Powrót na obiadokolację i nocleg.
4 dzień: śniadanie, przejazd do Garmisch-Partenkirchen, najsłynniejszego ośrodka sportów narciarskich, położonego u stóp najwyższego wzniesienia w Alpach niemieckich Zugspitze (2966 m n.p.m.). Przejazd pod Olimpia Stadion, następnie spacer wąwozem utworzonym przez rzekę Partnach. Partnachklamm jest jedną z największych atrakcji turystycznych tego regionu. Przejście podziemną trasą dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Przejazd nad Jezioro Chiemsee, największe bawarskie jezioro, nazywane również „Morzem Bawarskim“, rejs statkiem na wyspę Herreninsel, zwiedzanie zamku Herrenchiemsee największej rezydencji Ludwika II, repliki Wersalu. Przejazd na nocleg.
5 dzień: śniadanie, wizyta w Parku Narodowym Berchtesgaden (jedyny w Niemczech wysokogórski park narodowy), którego perłą jest Jezioro Königssee. Jezioro o szmaragdowej wodzie niczym fiord wciśnięte jest między strome skały masywu Watzmann (2713 m), Steinernes Meer i Hagengebirge. Proponujemy fascynujący rejs statkiem po jeziorze do półwyspu z kościółkiem pielgrzymkowym św. Bartłomieja. Następnie przejazd zapierającą dech w piersiach trasą na Kehlstein (1834 m n.p.m.), gdzie znajduje się dawna alpejska kwatera Hitlera - Orle Gniazdo. W drodze powrotnej do hotelu postój w miejscowości Berchtesgaden, spacer po malowniczej starówce, gdzie można podziwiać fasady domów ozdobionych malowidłami.
6 dzień: śniadanie, przejazd do Salzburga, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, zwiedzanie miasta (m.in. Pałac i ogród arcybiskupi Mirabell, Dom Mozarta, który znajduje się przy najstarszej i najpiękniejszej uliczce miasta). Przejazd do miejscowości Melk, położonej w malowniczej Dolinie Wachau, krainie moreli, zamków i winnic. Zwiedzanie opactwa będącego największym klasztorem benedyktyńskim w Europie. Nocleg w okolicy Melk.
7 dzień: śniadanie. Przejazd do Krems, spacer po zabytkowej starówce, następnie przejazd doliną Dunaju do ślicznego średniowiecznego miasteczka Durnstein, gdzie można degustować specjały regionu: morelowe nalewki, konfitury i inne produkty. W programie ponadto spacer do ruin zamku, skąd rozpościera się wspaniały widok na dolinę. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunki Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
- transfer autokarem lub busem
- 6 noclegów ze śniadaniami w hotelach i pensjonatach, pokoje 2,3 os. z łazienkami
- 2 obiadokolacje
- opiekę pilota
- ubezpieczenie KL (10.000 EUR), NNW (7.000 PLN), bagaż (800 PLN) Signal Iduna Travel

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE:
- biletów wstępu i kosztów przewodników lokalnych, rejsów statkiem - ok. 90 €
- obiadokolacji nie wymienionych w programie, ok. 60 €

 

 

 


Zapisy i informacje: tel./fax: 12/ 642 26 20, tel. 12/ 684 01 48, kom: 511 440 930,
e-mail: galeon@galeon.krakow.pl