WYCIECZKA


Albania i Macedonia (11 dni)

Tirana - Durres - Berat - Apollonia - Saranda - Butrinti - Gjirokaster (Albania) Skopje - Bitola - Park Narodowy Mavrovo - Jezioro Ochrydzkie (Macedonia)

Terminy: 15.06 - 25.06.2017 r., 07.09 - 17.09.2017 r.,

PROGRAM:
1 dzień: wyjazd z Krakowa w godzinach rannych, przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Serbii
2 dzień: śniadanie, przejazd do Skopje stolicy Macedonii. W programie: piękny kamienny most nad Waderem, stary bazar, cerkiew zbawiciela, meczet Mustafa Paszy. Obiadokolacja i nocleg.
3 dzień: śniadanie, przejazd do Bitoli, zwiedzanie miasta, w programie: ruiny założonego przez Filipa II Macedońskiego w IV wieku p.n.e antycznego miasta Heraklea Linkestis (fragmenty bizantyjskiej twierdzy, ruiny wczesnochrześcijańskiej bazyliki oraz amfiteatr), cerkiew św. Dymitra, XV wieczny meczet Ajdar - Gazi, XVI wieczny meczet Evi oraz będący jedną z najstarszych budowli miasta zadaszony targ turecki (Bezisten). Obiadokolacja i nocleg nad Jeziorem Ochrydzkim.
4 dzień: śniadanie, zwiedzanie Ochrydu, malowniczo położonego nad jeziorem o tej samej nazwie. Miasto jest uważane za stolicę religijną kraju, jest tu wiele cerkwi, m. in. cerkiew św. Zofii z zachowanymi freskami pochodzącymi z XI wieku. Następnie wizyta w Monastyrze św. Nauma, który został zbudowany na tarasie skalnym, wznoszącym się ponad brzegami jeziora Ochrydzkiego. Rozciąga się stąd przepiękny widok na jezioro i otaczające je góry. Monastyr jest jednym z najważniejszych klasztorów prawosławnych znajdujących się na terenie Macedonii. Obiadokolacja i nocleg w tym samym miejscu.
5 dzień: przejazd do stolicy Albanii - Tirany. Spacer po mieście - Meczet Ethem Beja, Wieża zegarowa, uniwersytet, most turecki. Przejazd do Durres, największego albańskiego kurortu nad Morzem Adriatyckim. Obiadokolacja i nocleg.
6 dzień: śniadanie, w programie tego dnia: Apollonia, ruiny miasta założonego przez Greków w VI w p.n.e na cześć greckiego boga Apolla, bizantyjski monastyr, bunkry z czasów Envera Hodży, następnie Berat - „miasto tysiąca okien”, jedno z najpiękniejszych miast na Bałkanach, położone w środkowej Albanii, nad rzeką Osum. Berat jest albańskim „miastem muzeum” wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obiadokolacja i nocleg w miejscowości Vlora.
7 dzień: śniadanie, przejazd niezwykle malowniczym wybrzeżem, postój na przełęczy Llogara (1020 m n.p.m.), skąd rozpościera się przepiękny widok na Riwierę Jońską. Przejazd przez Porto Palermo (skalny port okrętów podwodnych, twierdza Alego Paszy) do Sarandy, najbardziej znanego kurortu Albanii, spacer nadmorską promenadą. Obiadokolacja i nocleg.
8 dzień: śniadanie, wizyta w Butrinti, gdzie znajdują się ruiny antycznego miasta, według legendy wybudowanego przez uciekinierów z Troi. Zwiedzanie stanowiska archeologicznego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (resztki murów obronnych, starożytny amfiteatr z III w p.n.e). Przejazd w kierunku Gjirokaster, po drodze osobliwość przyrody Niebieskie Oko, magiczne, rozległe, błękitne źródło, następnie zwiedzanie Gjirokaster - ”miasta srebrnych dachów”, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, spacer brukowanymi, stromymi uliczkami. W programie: zamek, meczet, dom wodza Envera Hodży, obecnie Muzeum Etnograficzne. Przejazd nad Jezioro Ochrydzkie. Obiadokolacja i nocleg.
9 dzień: śniadanie, przejazd w kierunku Macedonii, wizyta w Parku Narodowym Mavrovo, największym w Macedonii. Na terenie parku znajdują się 52 szczyty o wysokości powyżej 2000 m n.p.m., polodowcowe Jezioro Lokuv, monastyr Św. Jovan Bigorski, jeden z najpiękniejszych i najważniejszych monastyrów w Macedonii. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
10 dzień: śniadanie, przejazd w kierunku Nowego Sadu, panoramiczne zwiedzanie miasta, twierdza Petrowarażdin nad Dunajem, unikalna budowla obronna z XVIII w. nazywana „Gibraltarem Dunaju”. Obiadokolacja i nocleg.
11 dzień: Śniadanie, przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do Krakowa w późnych godzinach wieczornych.

Cena: 2140 zł/os

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE: :
- przejazd autokarem
- noclegi w hotelach 2 i 3*, pokoje 2-os. z łazienkami
- wyżywienie (10 śniadań i 9 obiadokolacji w hotelach)
- opiekę pilota
- ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz kosztów przewodników lokalnych - ok. 40 euro
- kolacji regionalnej – 10 euro (płatne obligatoryjnie u pilota)

 


Zapisy i informacje: tel./fax: 12/ 642 26 20, tel. 12/ 684 01 48, kom: 511 440 930,
e-mail: galeon@galeon.krakow.pl