OFERTA WCZASÓW ZDROWOTNYCH i 55+ w roku 2016

* UWAGA! Oprócz podanych w ofercie turnusów 7 i 10-dniowych, na życzenie Klientów istnieje możliwość wykupienia innej ilości dni (np. pobytów weekendowych)


ŚWIERADÓW ZDRÓJ

ŚWIERADÓW ZDRÓJ – największe w Górach Izerskich (SUDETY) i najbardziej popularne uzdrowisko, konkurujące ze Szklarską Porębą. Kuracjuszy i turystów przyciąga wieloletnia tradycja wodolecznictwa (od XVIII w.), unikalny, podgórski klimat, zasoby naturalnych surowców leczniczych, tutejsze wody lecznicze - radoczynne szczawy, używane zarówno do picia, jak i do kąpieli oraz okłady borowinowe, leczą przede wszystkim choroby reumatyczne, narządów ruchu, układu krążenia oraz choroby kobiece, znany jest dobroczynny wpływ klimatu oraz wód na apetyt, stany lękowe, a także choroby żołądka i wątroby. Do lat powojennych Świeradów funkcjonował pod nazwą Wieniec Zdrój, plebiscyt wśród ludności wprowadził obecną nazwę. Położenie miasta od zawsze stanowiło jego wielki atut. Zabytkowa Pijalnia Wód Mineralnych z najdłuższą w Polsce halą pijalni i muszlą koncertową wewnątrz służy kuracjuszom do uzdrawiających spacerów pod dachem. Egzotyczna roślinność Parku Zdrojowego, sztuczna grota i taras widokowy na Wieży z Zegarem są dodatkowymi atrakcjami skutecznie umilającymi czas. Kawiarnia "Bohema" zaprasza na koncerty i dancingi. Są tu liczne parki, place zabaw, można korzystać z kilku basenów krytych w ośrodkach, latem z tras turystycznych pieszych i rowerowych, zimą z wyciągów narciarskich oraz tras biegowych. Tu zaczyna się, ciągnący się przez całe Sudety - Główny Szlak Sudecki im. Orłowicza. Stąd też wychodzą trasy w stronę: Szklarskiej Poręby i Karkonoszy, Karłowa i Gór Stołowych. Turyści preferujący krótkie górskie wypady, z przyjemnością wybiorą się trasami spacerowymi, w stronę górującego nad Świeradowem Stogu Izerskiego lub Sępiej Góry. Kolejka gondolowa wwozi turystów na Stóg Izerski, koniecznie trzeba odwiedzić schronisko na szczycie (piękna panorama Świeradowa Zdr. i Karkonoszy). Na drodze do Czerniawy Zdrój znajduje się Punkt Antygrawitacyjny, gdzie samochody zamiast zjeżdżać w dół same cofają się do góry. Koniecznie trzeba zwiedzić: zamczysko CZOCHA, zamczysko FRYDLANT (Czechy), LIBEREC w Czechach - Ogród Botaniczny i Babilon - Centrum Rodzinnej Rozrywki z mnóstwem atrakcji dla dzieci, dorosłych i PARKIEM WODNYM. Przez BOGATYNIĘ (pełną zabytkowych domów z szachulca) do ZITTAU (Niemcy) na zakupy, tu spotykają się 3 granice: polska, niemiecka i czeska w jednym punkcie. Na trasie niesamowita panorama potężnej, głębokiej, kilkunastokilometrowej dziury w ziemi - kopalni węgla brunatnego w Bogatyni. Panie na pewno zainteresuje wycieczka po biżuterię do JABLONCA, panowie zechcą zobaczyć skocznie narciarskie w pobliskim HARRACHOWIE lub fabrykę Skody w MLADA BOLESLAV. Polecamy wycieczkę do KARPACZA, PRAGI, DREZNA i MIŚNI (Niemcy).

HOTEL "ŚWIERADÓW" - pokoje 1, 2, 3-osobowe z łazienkami z TV SAT. restauracja z tradycyjną kuchnią polską, grota solna. Strefa lecznicza zaprasza zabiegi: elektroterapia np. jonoforeza, laseroterapia, soluks, ultradźwięki, terapia magnetyczna, masaż wodny, podwodny, klasyczny, częściowy, wirówki, okłady borowinowe, częściowe okłady borowinowe, parafinowe. Leczy się tu schorzenia narządu ruchu i schorzenia neurologiczne, chroniczne stany zapalne i zwyrodnienia stawów, schorzenia ginekologiczne, schorzenia skóry, schorzenia żołądka, jelit, wątroby, dróg moczowych, zaburzenia przemiany materii, stosuje sie terapię pourazową i rehabilitację po wypadkach i operacjach.

W cenie: noclegi, 2 posiłki dziennie (śniadanie w formie bufetu i obiadokolacja 3-daniowa), 2 zabiegi dziennie w dni robocze + 2 x w turnusie wejście do groty solno-jodowej, wieczorek taneczny, na początku i na końcu pobytu konsultacja lekarska.
Opłata klimatyczna płatna na miejscu.

Terminy: do ustalenia

Cena brutto za:
7dni
10 dni
900 zł
1300 zł