OFERTA WCZASÓW ZDROWOTNYCH i 55+ w roku 2016

* UWAGA! Oprócz podanych w ofercie turnusów 7 i 10-dniowych, na życzenie Klientów istnieje możliwość wykupienia innej ilości dni (np. pobytów weekendowych)


WOŁKOWYJA

WOŁKOWYJA – położona przy Małej Pętli Bieszczadzkiej w samym sercu Bieszczad, nad Jeziorem Solińskim, w odległości ok. 6 km od Polańczyka Zdr. - jednej z najbardziej popularnych turystycznie miejscowości bieszczadzkich, w której znajdują się ośrodki wypoczynkowe, sanatoria, sklepiki, kawiarenki. Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu narządów ruchu, chorób kręgosłupa i chorób neurologicznych. W pobliżu liczne szlaki turystyczne. W pobliskim BUKOWCU – RAJ DLA WĘDKARZY. BIESZCZADY – część Karpat na południowo-wschodnich rubieżach Polski. Północne Bieszczady, skupione wokół sztucznego zbiornika na Sanie – Jeziora Solińskiego z miejscowościami takimi jak Polańczyk Zdrój, Solina, Myczkowce, Wołkowyja, Bukowiec – to tereny bardziej cywilizowane, południowa część z kolei – otoczone Wielką Pętlą Beskidzką - to dzikie tereny, gdzie cywilizacja dopiero dociera.
Można zwiedzić np. na trasie do Polańczyka Zdr.: BIECZ, zwany „Perłą Podkarpacia”, miasto zawieszone na wysokiej skarpie rzeki Ropy z gotyckim układem urbanistycznym, Muzeum Miejskie, ekspozycja „Biecka Szkoła Katów”, gotycki d. szpital Świętego Ducha. ODRZYKOŃ - ruiny poch. z XIV w. zamku Fredrów – Kamieniec (miejsce akcji „Zemsty”), spacer po rezerwacie przyrodniczym Prządki (zadziwiające formy skalne). SANOK – skansen – największa w Polsce ekspozycja (ponad 100 obiektów) prezentująca kulturę ludową Pogórzan, Wolinian, Łemków i Bojków. Wycieczka PĘTLĄ BIESZCZADZKĄ: – przejazd do BALIGRODU i JABŁONKI, przejazd do CISNEJ (ew. wizyta w kultowym barze „Siekierezada” na piwie lub winie z beczki, przejazd do KALNICY i WETLINY, wejście na Połoninę Wetlińską - wizyta w schronisku na szczycie, przejazd do USTRZYK GÓRNYCH, wejście na Połoninę Caryńską. KOMAŃCZA – zwiedzanie: klasztor Sióstr Nazaretanek – miejsce internowania kardynała Stefana Wyszyńskiego. GÓRZANKA – zabytkowa cerkiew parafialna (obecnie kościół rzymskokatolicki z zachowanym częściowo ikonostasem), rejs statkiem wycieczkowym po Jeziorze Solińskim (panorama Bieszczadów), wycieczka autokarowa w okolice miejscowości ŁOPIENKA – przejście łagodnym szlakiem turystycznym do nieistniejącej miejscowości (pozostałości po wysiedleniu mieszkańców), kaplica Matki Bożej Pięknej Miłości. Wycieczka do do STRACHOCINY – kościół z relikwiami św. Andrzeja Boboli – patrona Polski (który co noc ukazywał się miejscowemu proboszczowi na plebanii), „cudowne źródełko”, jedyna w Polsce kapliczka z Matką Boską Japonką. LEŻAJSK – spacer po mieście i DEGUSTACJA PIWA w BROWARZE „LEŻAJSK” (płatne ok. 3 zł/piwo). ŁAŃCUT - zwiedzanie zamku, powozowni, parku pałacowego w stylu francuskiego baroku. ŻARNOWIEC – Muzeum Marii Konopnickiej, Skansen Urządzeń Naftowych w BÓBRCE.

OŚRODEK WYPOCZYNKOWY „RANCHO” - pokoje 2, 3, 4-osobowe z łazienkami oraz typu studio – na 2 pokoje 1 łazienka. Jadalnia, świetlica, sala TV, stoły do tenisa. Na ogrodzonym bogatym w zieleń terenie boisko do siatkówki I miejsce na ognisko., plac zabaw dla dzieci. Wśród gości od dawna panuje opinia, że jest tu najlepsza i najsmaczniejsza kuchnia w Bieszczadach! W pobliskim Polańczyku Zdr. przystań wodna, wyciąg narciarski stadnina koni i szkoła paralotniarska. Ośrodek za dod. odpłatnością organizuje 1-dniowe wycieczki do Lwowa, na Słowację i na Węgry. Za odpłatnością zabiegi lecznicze w Zakładzie Przyrodoleczniczym w Polańczyku Zdroju (zabiegi np. kinezyterapia, hydroterapia – kąpiel solankowa, siarkowa, borowinowa, kąpiel wirowa, hydromasaż, elektroterapia, magnetoterapia, światłolecznictwo, ultradźwięki, laseroterapia, inhalacje, krioterapia, tężnia solankowa, masaż klasyczny itp.).

W cenie: noclegi, 3 posiłki dziennie, Nordic Walking codziennie bez ograniczeń.
Opłata klimatyczna płatna na miejscu.

Termin: do ustalenia

Cena brutto za:
7 dni
10 dni
900 zł
1300 zł