PIELGRZYMKI KRAJOWE

TUCHÓW, STARA WIEŚ, STRACHOCINA, JEZ. SOLIŃSKIE, POLAŃCZYK, JODŁOWA

Termin: 24 – 25.06.2017 r. (sobota, niedziela)

PROGRAM RAMOWY:

Dzień 1: godz. 6.45 zbiórka na parkingu przy kościele MB Częstochowskiej na os. Szklane Domy wyjazd o godz. 7.00. Przejazd do TUCHOWA do Sanktuarium Maryjnego, nawiedzenie Bazyliki pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława Biskupa i Męczennika, z Cudownym Obrazem Matki Bożej Tuchowskiej. Pierwsze wzmianki o łaskach i cudach dokonanych za pośrednictwem Obrazu pochodzą z XVI w. Oprócz Wyższego Seminarium Duchownego na terenie klasztoru OO. Redemptorystów znajduje się: Muzeum Misyjne, Muzeum Sanktuaryjne, Muzeum Etnograficzne i szopka ruchoma. Przejazd do STAREJ WSI – Dom Generalny Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Starowiejskich (Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej). Założycielem Zgromadzenia był bł. Edmund Bojanowski – beatyfikowany przez św. Jana Pawła II. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Starowiejskiej Miłosierdzia Królowej Pogórza - Bazyliki Wniebowzięcia N.M.P. Msza św. Modlitwa przy grobie Sługi Bożej – s. Leonii Nastał, której objawiał się Pan Jezus i ukazał jej sposób życia polegający na pokorze i nieograniczonej ufności Bogu, ideę mistycznego niemowlęctwa duchowego:„niemowlęctwo duchowe to najkrótsza droga do nieba”. Ogród Biblijny. Muzeum Towarzystwa Jezusowego Prowincji Polski Południowej - z ponad 4 tysiącami eksponatów. Przejazd do STRACHOCINY - kościół - Sanktuarium i relikwie św. Andrzeja Boboli – męczennika, patrona Polski. Bobolówka – miejsce urodzin Świętego, dzisiaj na miejscu dworu stoi kaplica. Przejazd w okolice POLAŃCZYKA. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: śniadanie. Msza św.(w POLAŃCZYKU lub w WOŁKOWYJI). REJS STATKIEM po JEZIORZE SOLIŃSKIM. Przejazd do JODŁOWEJ - znajduje się jedyne w Polsce Sanktuarium Dzieciątka Jezus (od ponad stu lat w XVII-wiecznym drewnianym kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika odbiera cześć łaskami słynąca figurka Dzieciątka Jezus). Figurka Dzieciątka Jezus w jodłowskim sanktuarium jest niewielka - mierzy 42 cm - i przedstawia Dziecko, dlatego jodłowscy parafianie mówią o niej zdrobniale: „Nasza Pocieszka”. Prawą ręką mały Jezus udziela błogosławieństwa, natomiast w lewej trzyma królewskie jabłko. Ubrany jest w białą tunikę oraz płaszczyk. Planowany przyjazd do Krakowa ok. godz. 18.00.

CENA/os.: przy min. 40 os. płacących 319 zł

Podczas pielgrzymki zapewniamy (w cenie):
autokar + opłaty drogowe i parkingowe, 1 nocleg w ośrodku wypoczynkowym lub w domu pielgrzyma (pokoje 2, 3, 4-osobowe z łazienkami i w układzie studio - na 2 pokoje 1 łazienka), 1 x śniadanie, 1 x obiadokolacja, opieka duszpasterska, opieka pilota-przewodnika terenowego, ubezpieczenie NNW polisa Signal Iduna Polska, bilet na rejs statkiem po Jeziorze Solińskim

INFORMACJE DODATKOWE:
program jest programem ramowym, kolejność zwiedzania i inne szczegóły mogą ulec zmianie i będą podawane na bieżąco przez duszpasterza grupy O. AUGUSTYNA (Cist.). Prosimy zabrać ze sobą różaniec i śpiewnik – najlepiej „Śpiewnik Mogilski”. Cena nie obejmuje dobrowolnych datków za przewodników w sanktuariach.


Zapisy i informacje: tel./fax: 12/ 642 26 20, tel. 12/ 684 01 48, kom: 511 440 930,
e-mail: galeon@galeon.krakow.pl