PIELGRZYMKI KRAJOWE I ZAGRANICZNE

SŁOWACJA - LITMANOWA, STARA LUBOWNIA, CZERWONY KLASZTOR, LIMANOWA

Termin: 09 - 10.06.2017 r. (piątek, sobota)

PROGRAM RAMOWY:

Dzień 1: godz. 7,45 zbiórka na parkingu przy kościele MB Częstochowskiej na os. Szklane Domy wyjazd o godz. 8.00. Przejazd do STAREGO SĄCZA - Kościół i Klasztor Klarysek, wolnostojący drewniany Ołtarz Papieski – pamiątka z wizyty papieża Jana Pawła II, zabytkowy rynek. Przejazd na Słowację do LITMANOWEJ - Droga Krzyżowa na Górę Zvir, Sanktuarium Matki Bożej Litmanowskiej - miejsce objawień Matki Bożej w latach 1990 - 1995 dwóm dziewczynkom: Katce i Ivetce (w drewnianej kaplicy - dawnej bacówce - stoi ławeczka, na której Matka Boża siadała rozmawiając z dziećmi). Msza św. przy jednym z 2 ołtarzy polowych. Możliwość nabrania uzdrawiającej wody ze źródeł. Przejazd do PIWNICZNEJ ZDRÓJ- spacer po uzdrowisku. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: śniadanie. Przejazd na Słowację do STAREJ LUBOVNI - zwiedzanie zamku, który przez 360 lat należał do Rzeczypospolitej, a jego ostateczny kształt zawdzięcza hr. Andrzejowi Zamoyskiemu. Podczas Potopu Szwedzkiego w zamku były przechowywane polskie klejnoty koronacyjne, m.in. korony Chrobrego (dzisiaj można zobaczyć tu ich kopie). W przeszłości zamek był miejscem spotkań koronowanych głów państw. Zwiedzanie Skansenu Wsi Spiskiej na podzamczu (zgromadzono tu kilkadziesiąt cennych zabytkowych obiektów - domów, warsztatów rzemieślniczych, cerkiew, szkołę - z terenu Spisza). Przejazd do CZERWONEGO KLASZTORU - jednej z najsłynniejszych budowli sakralnych usytuowanych w Pieninach, najbardziej okazałym budynkiem kompleksu jest gotycki Kościół Św. Antoniego z końca XIV wieku. Wyjazd do Polski. Przejazd do LIMANOWEJ - nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Kroniki podają, że w 1914 roku artyleria ostrzeliwała długo i ciężko dopiero co wybudowany kościół w Limanowej, wszystkie jednak pociski omijały świątynię. Po tym wydarzeniu sami żołnierze opowiadali: „Pani we mgle zasłaniała nam kościół”. Ci właśnie żołnierze wstępowali późnej do domów i mówili wskazując na obraz Matki Bożej Limanowskiej: „Nie bójcie się - Ta Pani was obroni”. Msza św. Wyjazd w kierunku Krakowa. Planowany powrót na godz. ok. 19.00.

CENA/os.: przy min. 40 os. płacących 255 zł

Podczas pielgrzymki zapewniamy (w cenie):
autokar + opłaty drogowe i parkingowe, 1 nocleg w ośrodku wypoczynkowym k. Piwnicznej (pokoje 2, 3, 4-osobowe z łazienkami i w układzie studio - na 2 pokoje 1 łazienka), 1 x śniadanie, 1 x obiadokolacja, opieka duszpasterska, opieka pilota-przewodnika, ubezpieczenie NNW polisa Signal Iduna Polska

INFORMACJE DODATKOWE:
program jest programem ramowym, kolejność zwiedzania i inne szczegóły mogą ulec zmianie i będą podawane na bieżąco przez duszpasterza grupy O. AUGUSTYNA (Cist.). Prosimy zabrać ze sobą różaniec i śpiewnik – najlepiej „Śpiewnik Mogilski”. Cena nie obejmuje dobrowolnych datków za przewodników w sanktuariach oraz biletów wstępu ok. 8 EUR norm./ ok. 6 EUR ulg.


Zapisy i informacje: tel./fax: 12/ 642 26 20, tel. 12/ 684 01 48, kom: 511 440 930,
e-mail: galeon@galeon.krakow.pl