PIELGRZYMKI KRAJOWE

OPATÓW, KAZIMIERZ DLN., WĄWOLNICA, KODEŃ, LUBLIN, JANÓW LUBELSKI, LEŻAJSK

Termin: 30 kwietnia - 2 maja 2017 r.
(długi weekend)

PROGRAM RAMOWY:

Dzień 1: godz. 6.45 zbiórka na parkingu przy kościele MB Częstochowskiej na os. Szklane Domy wyjazd o godz. 7.00. Przejazd do OPATOWA - Podziemna Trasa Turystyczna - "podziemne miasto" z XV w., Kolegiata św. Marcina ze słynnym "Lamentem Opatowskim", Klasztor Bernardynów. Przejazd do PIOTRAWINA - Sanktuarium św. Stanisława z grobem Piotrawina, który został wskrzeszony z martwych przez św. Stanisława. Przejazd do KAZIMIERZA DOLNEGO nad WISŁĄ i zwiedzanie miasta (m. in. zabytkowy rynek, kamienice podcieniowe z bogatą dekoracją m. in. kamienice Mikołaja i Krzysztofa Przybyłów, kamienica Gdańska, XIV-wieczny kościół z kaplicami fundacji córki Jana Kochanowskiego, Kościół i Klasztor Reformatów, Mały Rynek i Jatki, spichrze). Góra Trzech Krzyży. Przejazd do WĄWOLNICY - Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej z łaskami słynąca figurką, miejsce objawienia Matki Bożej w KĘBLE. Msza św. Przejazd do KODNIA. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2: śniadanie. Msza św. i zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej - Królowej Podlasia, Kościół św. Anny, zabytkowa Kalwaria. Zamek Sapiehów. Przejazd do CHEŁMA. Bazylika Narodzenia NMP na Górce Chełmskiej, Kościół p.w. Rozesłania Św. Apostołów, Stare Miasto, Kościół p.w. Andrzeja Apostoła - Klasztor Reformatów, Cerkiew św. Jana Teologa, Magistrat, Synagoga Mała, Pałac Kretzschmarów, Cerkiew unicka św. Mikołaja. Przejazd do LUBLINA. Nawiedzenie Katedry Lubelskiej z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej ("cud łez" - na obrazie pojawiły się łzy Matki Bożej 3 lipca 1947 r.), Zakrystia Akustyczna. Stare Miasto, Brama Krakowska, mury obronne, Wieża Trynitarska, Trybunał Koronny, Kościół i Klasztor Dominikanów, Rynek - piękne zabytkowe kamienice. Plac po Farze - panorama miasta i zamku, Brama Grodzka. Zamek Lubelski. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3: śniadanie, przejazd pod KUL (Katolicki Uniwersytet Lubelski). Wyjazd do JANOWA LUBELSKIEGO - Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Łaskawej (miejsce objawienia NMP), łaskami słynący cudowny wizerunek Błogosławionej z Nazaretu, potężnej Opiekunki Janowskiej. Msza św. Wyjazd do LEŻAJSKA - Klasztor Bernardynów z Bazyliką Zwiastowania NMP i cudownym Obrazem Matki Bożej Pocieszenia. Obiad na trasie. Planowany przyjazd do Krakowa ok. godz. 20.30.

CENA/os.: 529 zł/os.

Podczas pielgrzymki zapewniamy (w cenie):
autokar + opłaty drogowe i parkingowe, 1 nocleg w domu pielgrzyma i 1 nocleg w hotelu (pokoje 2, 3, 4-osobowe z łazienkami i w układzie studio - na 2 pokoje 1 łazienka), 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja, dod. obiad w III dniu pielgrzymki, opieka duszpasterska, opieka przewodników w Opatowie i Lublinie, opieka pilota-przewodnika terenowego, ubezpieczenie NNW polisa Signal Iduna Polska

INFORMACJE DODATKOWE:
program jest programem ramowym, kolejność zwiedzania i inne szczegóły mogą ulec zmianie i będą podawane na bieżąco przez duszpasterza grupy O. AUGUSTYNA (Cist.). Prosimy zabrać ze sobą różaniec i śpiewnik – najlepiej „Śpiewnik Mogilski”. Cena nie obejmuje dobrowolnych datków za przewodników w sanktuariach oraz biletów wstępu ok. 20 zł norm./ ok. 15 zł ulg. (ceny biletów z r. 2016!)

 


Zapisy i informacje: tel./fax: 12/ 642 26 20, tel. 12/ 684 01 48, kom: 511 440 930,
e-mail: galeon@galeon.krakow.pl