PIELGRZYMKI ZAGRANICZNE

FATIMA – weekend majowy
Pielgrzymka samolotowa (WYLOTY Z KRAKOWA)

Termin: 27.04. – 04.05.2017 ( 8 dni)

PROGRAM RAMOWY:

Dzień 1: KRAKÓW – LIZBONA – CABO DA ROCA – FATIMA (27.04.2017)

Zbiórka na lotnisku. Przelot do Lizbony z międzylądowaniem. Przejazd na Cabo da Roca – najdalej wysunięty na Zachód punkt Europy. Przejazd do hotelu w Fatimie. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: FATIMA – ALJUSTREL (28.04.2017)

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium - Capelinha kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka, Hiacynty i Łucji. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos - miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3: FATIMA – BATALHA – ALCOBAÇA – NAZARE – FATIMA (29.04.2017)

Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA - wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do ALCOBAÇA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na pięknej plaży. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 4: COIMBRA – SANTIAGO DE COMPOSTELA (30.04.2017)

Wczesne śniadanie. Przejazd do COIMBRY - zwiedzanie dawnej stolicy Portugalii – Stara Katedra, Nowego Klasztoru św. Klary oraz kaplicy w Klasztorze ss. Karmelitanek, gdzie przebywała Siostra Łucja. Przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5: SANTIAGO DE COMPOSTELA – PORTO – FATIMA (01.05.2017)

Śniadanie. Nawiedzenie Bazyliki św. Jakuba. Przejazd do PORTO – malowniczego miasta portowego, będącego symbolem czasów wiktoriańskich, kojarzącego się najczęściej z winem. Krótki spacer po mieście. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie.

Dzień 6: FATIMA (02.05.2017)

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Sanktuarium – czas wolny na modlitwę. Obiadokolacja i nocleg. Udział w procesji ze świecami.

Dzień 7: FATIMA – LIZBONA (03.05.2017)

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie LIZBONY, położonej u ujścia rzeki Tag do Atlantyku; zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama położona na wzgórzu u stóp Zamku Św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami - katedra Se, kościół Św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego; Praca do Comercio, Plac Rossio, dzielnica Belem z pięknym klasztorem Hieronimitów, Pomnikiem Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata oraz Wieżą Betlejemską. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: LIZBONA – KRAKÓW (04.05.2017)

Śniadanie w formie lunch boxów. Przejazd na lotnisko, wylot do Polski z międzylądowaniem.

CENA/os.: 2.990 zł/os. (plus Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10,-)

ZAPEWNIAMY (w cenie):
- przelot samolotem,
- zakwaterowanie w hotelach zgodnie z programem – pokoje 2,3-osobowe z łazienkami,
- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo) zgodnie z programem,
- transport komfortowym autokarem w Portugalii,
- opieka pilota/przewodnika oraz duszpasterza,
- ubezpieczenie KL, NNW.

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE:
opłata na realizację programu, przewodników, wstępy do zwiedzanych obiektów 60 EUR/os.

INFORMACJE DODATKOWE:
Uwaga! Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od sytuacji zaistniałej w trakcie wyjazdu.
Istnieje możliwość doubezpieczenia się od chorób przewlekłych - koszt 50 zł/os.
Oferta ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Oferta ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.


Zapisy i informacje: tel./fax: 12/ 642 26 20, tel. 12/ 684 01 48, kom: 511 440 930,
e-mail: galeon@galeon.krakow.pl