PIELGRZYMKI KRAJOWE

PIENINY - CZORSZTYN, NIEDZICA, SZCZAWNICA

PROGRAM:

Dzień 1 (sobota) – wyjazd z Krakowa (godz. 7:00); przyjazd do zamku CZORSZTYN - zwiedzanie ruin średniowiecznego zamku. Rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim do NIEDZICY. Zwiedzanie XIV-wiecznego zamku spiskiego – położonego na skale, z pięknym widokiem na Pieniny i Tatry, jednego z najcenniejszych zabytków architektury obronnej w Polsce (zamek dolny i górny; baszty i wozownia, mieści się tu m. in. Muzeum Wnętrz i Historii Spisza). Spacer po koronie zapory na Dunajcu - elektrowni wodnej. Przejazd do ośrodka wypoczynkowego. Ognisko z pieczeniem kiełbasy, kiszki, z degustacją korbaczików, ogórkiem kiszonym, pieczywem i gorącą herbatą (w zadaszonej, dużej altanie grillowej z paleniskiem i miejscami do siedzenia dla każdego). Chętni - zabawa przy muzyce mechanicznej. Nocleg.

Dzień 2 (niedziela) – po śniadaniu udział w góralskiej mszy św. w Kacwinie. Czas wolny. Obiad. Wyjazd do SZCZAWNICY. Spacer po uzdrowisku pienińskim z zabytkową zabudową (Park Dolny i Park Górny, Pijalnia), degustacja wody mineralnej. Przejazd do DĘBNA PODHALAŃSKIEGO i zwiedzanie zabytkowego XV-wiecznego kościółka św. Michała Archanioła. Wyjazd w kierunku Krakowa. Planowany przyjazd ok. godz. 18.00.

ZAPEWNIAMY (w cenie):
- autokar lub bus , opłaty parkingowe
- 1 nocleg w pensjonacie w Kacwinie, pokoje 2, 3, 4, 5-osobowe, każdy pokój ma własną łazienkę, stół do ping-ponga, sala dyskotekowa, zadaszone miejsce na ognisko, boisko do siatkówki, boisko do piłki nożnej
- 1 x śniadanie, 1 x obiad – bardzo dobre domowe posiłki!
- ognisko z pieczeniem kiełbasy, kiszki, korbacze, ogórek kiszony, pieczywo, gorąca herbata
- opieka pilota - przewodnika pienińskiego
- bilet wstępu do kościółka w Dębnie Podh., na zamek w Niedzicy
- bilety na rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim
- przewodnik po zamku w Niedzicy
- ubezpieczenie NNW polisa Signal Iduna Polska S.A.

INFORMACJE DODATKOWE:
program jest programem ramowym, kolejność zwiedzania i inne szczegóły mogą ulec zmianie i będą podawane na bieżąco przez pilota grupy. Jeżeli poziom wody uniemożliwi przepłynięcie statkiem uczestnicy wycieczki będą przywiezieni do Niedzicy autokarem dookoła jeziora.

 


Zapisy i informacje: tel./fax: 12/ 642 26 20, tel. 12/ 684 01 48, kom: 511 440 930,
e-mail: galeon@galeon.krakow.pl