PIELGRZYMKI KRAJOWE

1050. ROCZNICA CHRZTU POLSKI
Pielgrzymka "Szlak Piastowski - Gniezno, Ostrów Lednicki, Biskupin" +Toruń (Radio Maryja), Licheń

PROGRAM:

Dzień 1 (piątek) – wyjazd z Krakowa godz. 14:00. Przyjazd w okolice BISKUPINA. zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 (sobota) – wykwaterowanie, po śniadaniu do Dziekanowic – OSTRÓW LEDNICKI (miejsce chrztu Mieszka I w 966 roku i narodzin Bolesława Chrobrego, ruiny kaplicy, baptysteria), Muzeum Pierwszych Piastów, Park Etnograficzny, przejście przez Bramę-Rybę. Przejazd do GNIEZNA - Archikatedra Wniebowzięcia NMP i św. Wojciecha (Drzwi Gnieźnieńskie – legenda o św. Wojciechu, miejsce koronacji pierwszych pięciu władców piastowskich). Msza św. Przejazd do BISKUPINA - zwiedzanie Muzeum Archeologicznego nad Jeziorem Biskupińskim (m.in.: seans filmowy, wioska neolityczna z epoki kamienia, osiedle obronne ludności kultury łużyckiej, wioska wczesnopiastowska, wystawa "Świt historii nad Jeziorem Biskupińskim"). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

Dzień 3 (niedziela) – wykwaterowanie. Śniadanie. Wyjazd do TORUNIA. Wizyta w Radio Maryja, Świątynia pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, Kaplica Pamięci. Msza św. Obiad. Przejazd do LICHENIA. Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej: Bazylika, z kaplicą Trójcy Przenajświętszej, wieża-dzwonnica, Golgota, Kaplice kościół św. Doroty. Przyjazd do Krakowa w godz. późnowieczornych.

ZAPEWNIAMY (w cenie):
autokar, opłaty parkingowe, noclegi: 2 noclegi w hotelach (pokoje 2, 3, 4, 5-osobowe z łazienkami lub na 2 pokoje 1 łazienka, restauracja), 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja, 1 x obiad, opieka pilota, przewodnik w Gnieźnie, bilety wstępu do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy i Wielkopolskiego Parku Etnograficznego, ubezpieczenie NNW polisa Signal Iduna Polska S.A.

INFORMACJE DODATKOWE:
program jest programem ramowym, kolejność zwiedzania i inne szczegóły mogą ulec zmianie i będą podawane na bieżąco przez pilota grupy. Z grupą wyjeżdża kapłan - O. Krzysztof, który będzie sprawował opiekę duszpasterską. Prosimy zabrać ze sobą różaniec i śpiewnik – najlepiej „Śpiewnik Mogilski”. Cena nie obejmuje dobrowolnych datków w sanktuariach. Prosimy zabrać ze sobą legitymację emeryta/rencisty, dzieci i młodzież - legitymację szkolną.


Zapisy i informacje: tel./fax: 12/ 642 26 20, tel. 12/ 684 01 48, kom: 511 440 930,
e-mail: galeon@galeon.krakow.pl