PIELGRZYMKI KRAJOWE

ZAMOŚĆ i SANKTUARIA ROZTOCZA

PROGRAM:

Dzień 1 : godz. 5.45 zbiórka na parkingu przy kościele MB Częstochowskiej na os Szklane Domy wyjazd o godz. 6.00. Przejazd do KOPRZYWNICY - dawne Opactwo Cystersów - kościół NMP i św. Floriana poch. z XII w. Przejazd do SANDOMIERZA. Zwiedzanie z przewodnikiem: Brama Opatowska z XIV w., Ratusz z zegarem słonecznym, gotycka Katedra Narodzenia NMP i bł. Wincentego Kadłubka fundacji Kazimierza Wielkiego, Podziemna Trasa Turystyczna, kościół św. Jakuba - jeden z najstarszych kościołów ceglanych w Polsce. Wyjazd do KRASNOBRODU – związanego z rodem Leszczyńskich i Sobieskich – barokowy kościół fund. przez Marię Kazimierę Sobieską, żonę króla Jana II Sobieskiego, która doznała tu cudownego uzdrowienia. Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej, Ptaszarnia. Kaplica Objawień na Wodzie z cudownym źródełkiem. Msza św. w Sanktuarium M.B. Krasnobrodzkiej - Pani Roztocza. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2 : o godz. 7.45 śniadanie, wyjazd do ZAMOŚCIA. Zwiedzanie miasta rodu Zamojskich zwanego „Perłą Renesansu”, m. in. Rynek Wielki z kamieniczkami, Ratusz, Katedra, dawny Pałac Zamoyskich, Akademia Zamojska, fragmenty murów obronnych. Msza św. Przejazd do RADECZNICY - "Częstochowy Lubelskiej" - Sanktuarium - miejsce objawienia świętego Antoniego (m.in. miejsce objawienia, kościół, kaplica "Na Wodzie", św. Antoni na wyspie itd. Przejazd do ZWIERZYŃCA. Zwiedzanie: barokowy kościółek na wyspie, zabudowania Zarządu Ordynacji Zamojskiej, dawny Pałac Plenipotenta, stawy „Echo” z rezerwatem konika polskiego. Chętni ew. degustacja piwa Zwierzyniec w miejscowym browarze (odpłatnie). Powrót do KRASNOBRODU. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3 : o godz. 7.00 śniadanie, wyjazd do BEŁŻCA - zwiedzanie Niemiecki Obóz Zagłady. Przejazd do WIŚLICY. Na trasie obiad (dod. płatny ok. 25 zł/os). W WIŚLICY - Msza św., nawiedzenie Bazyliki Kolegiackiej N.M.P. - Sanktuarium Madonny Łokietkowej - Pani Wiślickiej (Matki Bożej Uśmiechniętej i Matki Bożej Pięknej Miłości), Pawilon Archeologiczny - Misa Chrzcielna z 880 r. - świadectwo przyjęcia chrztu w obrządku wschodnim przez Państwo Wiślan, pozostałości Kościółka św. Mikołaja z X w., podziemia pod bazyliką, Dom Długosza z XV w. Wyjazd w kierunku Krakowa. Planowany powrót do NOWEJ HUTY na godz. ok. 20.00.

ZAPEWNIAMY (w cenie):
autokar + opłaty drogowe i parkingowe, 2 noclegi w ośrodku wypoczynkowym w Krasnobrodzie (pokoje 2, 3, 4-osobowe z łazienkami), 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja, opieka duszpasterska, opieka przewodników w Koprzywnicy, Sandomierzu, Zamościu, Bełżcu, Wiślicy, opieka pilota-przewodnika terenowego, ubezpieczenie NNW polisa Signal Iduna Polska

INFORMACJE DODATKOWE:
program jest programem ramowym, kolejność zwiedzania i inne szczegóły mogą ulec zmianie i będą podawane na bieżąco przez duszpasterza grupy O. AUGUSTYNA. Prosimy zabrać ze sobą różaniec i śpiewnik – najlepiej „Śpiewnik Mogilski”. Cena nie obejmuje dobrowolnych datków za przewodników w sanktuariach oraz biletów wstępu ok. 39 zł norm./ ok. 29 zł ulg., a także obiadu w III dniu za ok. 25 zł/os.


Zapisy i informacje: tel./fax: 12/ 642 26 20, tel. 12/ 684 01 48, kom: 511 440 930,
e-mail: galeon@galeon.krakow.pl