PIELGRZYMKI KRAJOWE

PIELGRZYMKA w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia Bożego "Śladami św. s. Faustyny i bł. ks. M. Sopoćko"

PROGRAM:

Dzień 1 (niedziela) Zbiórka w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Msza św o godz. 6.00. Wyjazd do RABKI (s. Faustyna przebywała tu w celach leczniczych), zwiedzanie Parku Zdrojowego, Dom Sióstr M.B Miłosierdzia. Powrót do KRAKOWA. Nawiedzenie miejsc związanych ze św. s. Faustyną: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, szpital na Prądniku (s. Faustyna jest 2 razy na kuracji 1936/37 i 1938 - razem 8 miesięcy), Kościół Mariacki, ul. Kopernika, bazylika Jezuitów.

Uwaga! Osoby mieszkające w Krakowie nocują w domu, osobom spoza Krakowa możemy zapewnić nocleg za dod. opłatą (zależnie od standardu zakwaterowania).

Dzień 2 (poniedziałek) Zbiórka w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i msza św o godz. 6.30. Wyjazd w kierunku Warszawy. Nawiedzenie miejsc związanych ze św. s. Faustyną: WALEN-DÓW, DERDY, SKOLIMÓW. Przejazd do WARSZAWY - miejsca związane z s. Faustyną: ul. Żytnia (s. Faustyna wstępuje do klasztoru 1.VIII.1925), kościół św. Jakuba, kaplica sióstr rodziniarek na Żytniej, klasztor na ul. Hetmańskiej (Grochów). Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 (wtorek) Śniadanie. Wyjazd do OSTRÓWKA (s. Faustyna pracuje tu u rodziny Lipszyców i zarabia na posag przed wstąpieniem do klasztoru w r. 1924). Przejazd w kierunku przejścia granicznego z Litwą. Przyjazd do WILNA, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 (środa) Śniadanie. WILNO - nawiedzenie domu, w którym mieszkali: bł. ks. Michał Sopoćko – spowiednik św. s. Faustyny i malarz prof. Eugeniusz Kazimirowski (mieszkanie ks. Sopoćki oraz mieszkanie wraz z pracownią Kazimirowskiego mieściły się w tym samym budynku. Ksiądz Sopoćko zlecił malowanie obrazu Jezusa Miłosiernego na początku 1934. Święta Siostra Faustyna przez pół roku przychodziła do pracowni malarskiej, aby wskazywać uzupełnienia i potrzebne korekty w szczegółach dotyczących wyglądu pierwszego obrazu „Jezu ufam Tobie”). Obecnie mieści się tu Dom Zakonny Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Przejazd do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w którym obecnie znajduje się pierwszy oryginalny obraz „Jezu ufam Tobie”. Dawna siedziba sióstr przy ul. Senatorskiej 25 (obecnie ul. Grybo), kościół św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie, Ostra Brama z Cudownym Wizerunkiem Matki Bożej, Dom na dawnej ul. Rossa 2, kościół św. Trójcy, kościół św. Ducha, kościół św. Michała, Starówka, Wzgórze Giedymina. W Wilnie było objawienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Powrót na obiadokolację. Nocleg

Dzień 5 (czwartek) Śniadanie. WILNO c.d. Msza św. w Ostrej Bramie przy obrazie Matki Bożej Miłosierdzia, Archikatedra św. Stanisława z grobami królewskimi. Wyjazd w kierunku przejścia granicznego z Polską. Przejazd do BIAŁEGOSTOKU. Zwiedzanie miejsc z wiązanych z bł. ks. Michałem Sopoćko, m. in.: Kościół św. Rodziny i dom zakonny Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, miejsce, gdzie ostatnie lata życia spędził ks. M. Sopoćko, pokój ks. Sopoćko, w którym umarł 15 lutego 1975 r., Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (grób Księdza), miejsce katastrofy chlorowej 1989 r. ul. Poleska/ul. Wąska - ks. M. Sopoćko uchronił Białystok przed zatruciem chlorem, - przejazd przez miasto. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 (piątek) Śniadanie. Przejazd do PŁOCKA (s Faustyna ma tu pierwszą wizję P. Jezusa Miłosiernego w 1931 r., który prosi o namalowanie obrazu i mówi o Święcie Miłosierdzia). Dom Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia (kaplica i mini muzeum). Wyjazd do STAREJ BIAŁEJ. Powrót do Płocka. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 (sobota) Śniadanie. Przejazd do ŚWINIC WARCKICH - Sanktuarium Chrzcielne św. s. Faustyny, do GŁOGOWCA - nawiedzenie domku, w którym urodziła się Helenka Kowalska (s. Faustyna). Wyjazd do ALEKSANDROWA ŁÓDZKIEGO (tu s. Faustyna pracuje u państwa Bryszewskich przed wstąpieniem do klasztoru 1921-22), ul. 1 Maja 7, kościół św. Rafała. Przejazd do ŁODZI - dawny Park Wenecja, ul. Krośnieńska 9, ul. Abramowicza 29, katedra św. Stanisława.

Powrót do Krakowa w późnych godzinach wieczornych.

ZAPEWNIAMY (w cenie):
autokar klasy LUX (WC, DVD, klimatyzacja, barek), 1 nocleg w hotelu w Warszawie (pokoje 2, 3, 4-os. z łazienkami, 2 noclegi w hotelu 3* w Wilnie - pokoje 2, 3, 4-os. z łazienkami lub w układzie studio - na 2 pokoje 1 łazienka, 1 nocleg hotelu 2* w Białymstoku (pokoje 2, 3, 4-os. z łazienkami), 1 nocleg w domu pielgrzyma w Płocku (pokoje 2, 3, 4-osobowe z łazienkami i 2 pok. do max. 6-osób z łaz.), wyżywienie: 5 x śniadanie, 5 x obiadokolacja, opieka pilota, przewodnicy: w Krakowie, w Warszawie, w Wilnie, ubezpieczenie NNW, KL i bagażu do kwoty 10.000 EUR polisa Signal Iduna Polska S.A., opłaty drogowe i parkingowe w Polsce i na Litwie.

INFORMACJE DODATKOWE:
cena nie zawiera kosztu biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na wstępy: ok. 15 EUR i ok.20 zł (ale można nie zwiedzać płatnych obiektów wewnątrz i nie płacić za wstępy!) Program pielgrzymki jest programem ramowym, kolejność zwiedzania i inne szczegóły mogą ulec zmianie i będą podawane na bieżąco przez pilota grupy. Pierwszy nocleg będzie z II na III dzień pielgrzymki. Dopłata do pok. 1-os. 200 zł/os.
Osobom spoza Krakowa na życzenie zapewnimy nocleg w Łagiewnikach z I na II dzień pielgrzymki oraz po zakończeniu pielgrzymki - płatne dodatkowo (zależnie od standardu zakwaterowania).

Warunki płatności:
1) zaliczka w wysokości 300 zł
2) dopłata do 100 % na 21 dni przed wyjazdem
Wpłaty można dokonać gotówką lub przelewem na konto:
Biuro Podróży "Galeon" Barbara Podpirka
31-959 Kraków, os. Górali 5
Bank Pekao SA O/Kraków nr konta: 92 1240 4588 1111 0000 5493 0058
Koszty bankowe przelewów ponosi Zamawiający.


Zapisy i informacje: tel./fax: 12/ 642 26 20, tel. 12/ 684 01 48, kom: 511 440 930,
e-mail: galeon@galeon.krakow.pl