IMPREZY DLA FIRM


BUDAPESZT - EGER I DOLINA PIĘKNEJ KOBIETY

TRASA: KRAKÓW - CHYŻNE - ORAWSKI PODZAMOK - BUDAPESZT - EGER - KRAKÓW


W PROGRAMIE IMPREZY:
Dzień 1 - godz. 7.00 - wyjazd z Bochni. Przejazd przez Chyżne i zwiedzanie pochodzącego z XIII wieku Zamku Orawskiego (wzniesionego na stromej 112-metrowej dolomitowej skale). Na trasie szybkie zakupy na terenie Słowacji. Przejazd do Budapesztu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. "Budapeszt nocą" - spacer po mieście (m. in. Wzgórze Gellerta z budapesztańską Statuą Wolności (panorama miasta), posąg legendarnego męczennika Św. Gellerta (św. Gerarda), przejazd przez mosty. Powrót na nocleg.
Dzień 2 - po śniadaniu - zwiedzanie Budapesztu: m. in. Góra Zamkowa, Plac Trójcy Świętej, gotycka koronkowa Katedra Św. Macieja, Baszty Rybackie. Plac Bohaterów, Lasek Miejski (zamek Vajdanhuyad), kąpielisko Szechenyi (600 forint). Obiadokolacja w hotelu. Rejs statkiem po Dunaju z lampką szampana (2000 forint) lub odpoczynek na krytym basenie hotelowym. Nocleg.
Dzień 3 - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Budapesztu: m. in. objazd wyspy św. Małgorzaty (ruiny klasztoru dominikanek, Teatr Letni). Neorenesansowa Bazylika Św. Stefana, Parlament. W razie dostatecznej ilości czasu przejazd do Szentendre i zwiedzanie szlifierni diamentów i Muzeum Marcepana.
Przejazd do Egeru (zabytkowe miasteczko słynące z wyrobu b. dobrych win). Zakwaterowanie w hotelu, wizyta w Dolinie Pięknej Kobiety. Możliwość zakupu b. dobrego taniego wina (ceny poniżej). WIECZÓR WĘGIERSKI Z ZABAWĄ I DEGUSTACJĄ WINA podczas kolacji w csardzie (pod nazwą "Kulacs" czyli "gąsiorek" lub "Kodmon" czyli "krótkie wyszywane futerko"). Nocleg w hotelu.
Dzień 4 - po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie Egeru, m. in.: Bazylika, Kościół Minorytów, Turecki Minaret (jedyny w tej części Europy), Twierdza - Muzeum Broni, Malarstwa i Sala Tortur zamiennie z kąpielą w tutejszych basenach termalnych. Po południu wyjazd do Polski. Przyjazd do Bochni w godz. późnowieczornych.

PODCZAS WYCIECZKI ZAPEWNIAMY (w cenie):
- autokar (barek, wideo, indywidualne oświetlenie, uchylne siedzenia)
- 2 noclegi w Budapeszcie w hotelu ***
- 1 nocleg w Egerze lub w okolicy Egeru w hotelu, pokoje z łazienkami
- wyżywienie: 3 x śniadanie, 2 x obiadokolacja, 1 x kolacja przy muzyce węgierskiej połączona z degustacją wina Ţ opieka pilota, zwiedzanie miast z pilotem
- opłaty drogowe, parkingowe i autostradowe
- ubezpieczenie NNW, KL i bagażu do kwoty 10.000 USD
- Ţ podatek Vat

INFORMACJE DODATKOWE:
1) Cena nie obejmuje kosztu biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (dotyczy obiektów określonych w programie imprezy) tj. ok. 2.300 forint (+ ew. statek ok. 2.000 forint), 100 SKK Zamek Orawski.
2) Kolejność zwiedzania może ulec zmianie i będzie podawana na bieżąco przez pilota grupy.
3) Osoby korzystające z kąpieli powinny zabrać strój kąpielowy i czepek.
4) Ceny win w Dolinie Pięknej Kobiety (za 1 litr) Riesling 200 Ft, Muscat 250 Ft, Medina 280 Ft, Egri Bikaver 350 Ft, Rose 280 Ft, plastikowa beczułka na wino 200 Ft (dane z lipca 2001 r.)