OFERTA SPECJALNA


Pielgrzymka: WILNO, TROKI, STUDZIENICZNA, WIGRY, AUGUSTÓW, SOKÓŁKA, RÓŻANYSTOK

 

PROGRAM:
Dzień 1 (czwartek): godz. 5.00 zbiórka na parkingu przy kościele MB Częstochowskiej na os Szklane Domy wyjazd o godz. 5.15. Przejazd do SOKÓŁKI. Od godz. ok. 12.00 Modlitwa (Msza Św. ?) w Kościele św. Antoniego (Cud Eucharystyczny - Krew na Komunii Świętej. 14.30 wyjazd do RÓŻANEGOSTOKU - nawiedzenie Sanktuarium M.B. Różanostockiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2 (piątek): śniadanie, wyjazd w kierunku WILNA. Przejazd do TROKÓW (historycznej stolicy Litwy) i zwiedzanie: Zamek Wielkich Książąt Litewskich nad jeziorem Galve (gotyckie zamczysko na jeziornej wyspie). Ew. zakupy bursztynów, chętni (dod. płatne) degustacja kibinów (pierogów karaimskich). Przejazd do WILNA. Nawiedzenie domu, w którym mieszkali bł. ks. Michał Sopoćko - spowiednik św. s. Faustyny i malarz prof. Eugeniusz Kazimirowski (mieszkanie ks. Sopoćki oraz mieszkanie wraz z pracownią Kazimirowskiego mieściły się w tym samym budynku. Ksiądz Sopoćko zlecił malowanie obrazu Jezusa Miłosiernego na początku 1934. Święta Siostra Faustyna przez pół roku przychodziła do pracowni malarskiej, aby wskazywać uzupełnienia i potrzebne korekty w szczegółach dotyczących wyglądu pierwszego obrazu "Jezu ufam Tobie"). Obecnie mieści się tu Dom Zakonny Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Przejazd do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w którym obecnie znajduje się pierwszy oryginalny obraz "Jezu ufam Tobie". Zwiedzanie m. in.: Stare Miasto, Ostra Brama z cudownym Wizerunkiem Matki Bożej. Msza św. w ciągu dnia. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3 (sobota): śniadanie. WILNO - Uniwersytet Wileński im. Stefana Batorego (z zewn.), Dom Adama Mickiewicza, miejsca związane z Juliuszem Słowackim, dziedziniec d. klasztoru oo Bazylianów, cela Konrada, Archikatedra św. Stanisława z grobami królewskimi, Kościół św. Ducha, Kościół św. Anny, pomnik Adama Mickiewicza, Wzgórze Giedymina, Wzgórze Trzech Krzyży. Cmentarz na Rossie - m.in. grób matki Józefa Piłsudskiego i "Serce Syna". Msza św. w ciągu dnia. Obiadokol., powrót do hotelu. Nocleg.
Dzień 4 (niedziela): śniadanie, wyjazd do Polski. Zwiedzanie d. Klasztoru Kamedułów w WIGRACH nad Jeziorem Wigry (mieści się tu m. in. barokowy kościół, eremy, refektarz, domek furtiana, kaplica kanclerska, wieża zegarowa oraz apartamenty Ojca Świętego Jana Pawła II). Przejazd do STUDZIENICZNEJ - Kaplica na Wyspie (d. pustelnia) ze słynącym łaskami obrazem M.B. Studzieniczańskiej, miejsce wielokrotnego pielgrzymowania Karola Wojtyły, a potem także papieża Jana Pawła II. Przejazd w okolice AUGUSTOWA do ośrodka wypoczynkowego. Msza św. w ciągu dnia. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5 (poniedziałek): śniadanie. AUGUSTÓW - miasto uzdrowiskowo-wypoczynkowe malowniczo położone nad rzeką Nettą i Kanałem Augustowskim, na skraju Puszczy Augustowskiej, otoczone sześcioma pięknymi jeziorami. Przejazd przez Pojezierze Augustowskie położ. wśród dziewiczych lasów Puszczy Augustowskiej. Malownicze krajobrazy z lśniącymi w słońcu licznymi jeziorami i wijącymi się pośród lasów i łąk błękitnymi wstęgami rzek: Czarnej Hańczy, Rospudy i Biebrzy. Wyjazd w kierunku Krakowa. Istnieje możliwość zapewnienia obiadokolacji, dod. płatne ok. 35 zł/os. Planowany przyjazd do Krakowa w godz. wieczornych.

CENA: do ustalenia w biurze

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
-
transport autokarem klasy LUX (WC, DVD, klimatyzacja, barek)
- opłaty drogowe i parkingowe
- 4 noclegi: 2 z w Polsce (w domu pielgrzyma i w ośrodku wypoczynkowym) i 2 x w Wilnie w hotelu ***, pokoje 2, 3, 4-os. z łazienkami, restauracja
- wyżywienie: 4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja
- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW, KL i bagażu do kwoty 10.000 EUR polisa Signal Iduna Polska S.A.

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE:
- chętni: koszt biletów wstępu i przewodnicy po Wilnie i w Trokach ok. 35 EURO/os.,
w Polsce ok. 10 zł/os.
- chętni: napoje do obiadokolacji
- chętni: obiadokolacja w V dniu wycieczki, dod. płatne ok. 35 zł/os.

Program pielgrzymki jest programem ramowym, kolejność zwiedzania i inne szczegóły mogą ulec zmianie i będą podawane na bieżąco przez pilota podczas pielgrzymki.


ZAPISY i INFORMACJE: tel./fax: 12/642 26 20, tel.: 12/684 01 48, kom: 511
440 930 galeon@galeon.krakow.pl