OFERTA SPECJALNA


MEKSYK Z KUBĄ - Śladami Papieża Pielgrzyma

 

PROGRAM:
DZIEŃ 1: WARSZAWA – MEXICO CITY
Wylot z Warszawy. Przylot do Miasta Meksyk, transfer do hotelu, kolacja i nocleg.
DZIEŃ 2: MEXICO CITY – GUADALUPE – TEOTIHUACAN
Śniadanie. Przejazd do dzielnicy Tlatelolco i zwiedzenie Placu III Kultur, miejsca ostatniego starcia Indian z hiszpańskim najeźdźcą, na którym w sposób symboliczny spotykają się trzy kultury tworzące dzisiejszy Meksyk: kultura aztecka, hiszpańska i metyska. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe, największego sanktuarium maryjnego na świecie. Zwiedzanie Nowej Bazyliki mogącej pomieścić 10 tys. wiernych, Bazyliki Antycznej, Kaplicy Indian, Kaplicy na Wzgórzu, Ogrodów Guadalupiańskich. Zapoznanie z historią objawienia się Matki Bożej Indianinowi, Juanowi Diego. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan – „ miejsca gdzie rodzą się Bogowie”, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Wizyta w warsztacie obróbki magicznego kamienia Azteków - obsydianu, w programie degustacja pulque, napoju zwanego obecnie „napojem ubogich” oraz tequili. Obiad w lokalnej restauracji i powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.
DZIEŃ 3: MEXICO CITY
Śniadanie. Przejazd na jeden z największych placów na świecie, główny plac Miasta Meksyk tzw. Zocalo. Zwiedzanie budowanego przez ponad 300 lat Kościoła Katedralnego z pięknym ołtarzem barokowym, podziwianie pozostałości Templo Mayor, gdzie według Azteków znajdowało sie centrum wszechświata i zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, w którym znajdują się sławne murale Diego Riviery przedstawiające historię Meksyku. Zwiedzanie jednego z najlepszych muzeów archeologicznych świata, Museo de Antropología y Historia, z bogatą kolekcją sztuki prekolumbijskiej. Podziwianie osiągnięć cywilizacyjnych Azteków, Majów i Olmeków. Przejazd do dzielnicy Xochimilco, w której to znajdują się wpiane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO tzw. pływające kolorowe ogrody. Rejs gondolami zbudowanymi przez Azteków kanałami przy dźwięku muzyki mariachi. Obiad na łodziach. Nocleg w Mieście Meksyk.
DZIEŃ 4: CUERNAVACA – JASKINIE CACAHUAMILPA
Śniadanie. Wyjazd do Cuernavaca – miasta wiecznej wiosny i byłej rezydencji Cortesa. Wizyta w miejscowej katedrze z unikalnymi XVII-wiecznymi freskami japońskiego malarza, spacer po głównym rynku, oglądanie z zewnątrz pałacu konkwistadora Hernana Korteza - budowli o cechach warownych, kryjącej tajemnicze labirynty. Przejazd do systemu jaskiń w Cacahuamilpa największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej, stanowiących wielokrotnie scenerie rożnych filmów i koncertów znanych światowych artystów. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe, wśród nich liczne stalaktyty i stalagmity nastrojowo podświetlane. Ponad godzinny spacer po jaskini i podziwianie stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów i innych formacji skalnych. Przejazd do górniczego Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra". Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Taxco.
DZIEŃ 5: TAXCO – ACAPULCO
Śniadanie. Zwiedzanie sławnego ze sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Wjazd na punkty widokowe, spacer po krętych uliczkach, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca. Przejazd w kierunku najsłynniejszego kurortu nad Oceanem spokojnym Acapulco. To legendarny kurort i latynoska "Perła Pacyfiku", kojarzona często z przepychem, stromymi skałami i lśniącymi bielą plażami nad błękitnym oceanem. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do morza.
DZIEŃ 6: ACAPULCO
Odpoczynek all inclusive w Acapulco. Wieczorem wyjazd na La Quebrada, gdzie od kilkudziesięciu lat odważni clavadistas – skoczkowie, skaczą do wody z pionowej 35-metrowej skały – symbol Acapulco.
DZIEŃ 7: ACAPULCO – MEXICO CITY
Ostatnie chwile wypoczynku na plaży i przejazd w kierunku Miasta Meksyk. Po drodze krótki postój Vista Hermosa i obiad w Hacjendzie Korteza. Nocleg w Mieście Meksyk.
DZIEŃ 8: MEXICO CITY – HAVANA
Śniadanie. Przejazd na lotnisko i wylot do Hawany. Transfer do hotelu, czas wolny na odpoczynek. Kolacja i nocleg.
DZIEŃ 9: HAVANA
Śniadanie. Wizyta w starej kolonialnej części Hawany. Hawana to przede wszystkim Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1982r. Dzielnicę tworzą cztery place: Plac Katedralny z jednym z najstarszych kościołów na Kubie, Plac Broni otoczony pięknymi kolonialnymi budynkami, Park Centralny i Kapitol, zbudowany na wzór klasycznego rzymskiego kapitolu. Wizyta w fabryce rumu Bocoy i w fabryce cygar Partagas, które są symbolem Kuby i jej największym towarem eksportowym. Przejazd do nowej części Hawany, zwiedzanie nowoczesnego Placu Rewolucji, przy którym znajdują się gmachy najważniejszych ministerstw rewolucyjnej Kuby, a także pomnik kubańskiego bohatera narodowego z czasów walk o niepodległość José Martí. Czas wolny na zrobienie zdjęć. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.
DZIEŃ 10: HAVANA – PINAR DEL RIO
Śniadanie. Wyjazd do prowincji Pinar del Rio na zachodzie wyspy. Zwiedzanie Fabryki Cygar w mieście Pinar del Rio. Przejazd do wpisanej przez UNESCO w Rejestr Światowego Dziedzictwa Kultury - Doliny Tytoniowej Vinales. Oglądanie "Muralu Prehistorii" oraz jaskini, w której w czasach hiszpańskiej kolonii ukrywali się zbiegli niewolnicy. Powrót do hotelu w Hawanie. Kolacja, nocleg.
DZIEŃ 11: GUAMA – CIENFUEGOS – TRINIDAD
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Parku Narodowego Cienega de Zapata, do miejscowości Guama, gdzie znajduje się między innymi farma endemicznych kubańskich krokodyli i położona na wyspie, na Lagunie Tesoro, replika osady Indian Tainos, którzy zamieszkiwali Kubę przed przbyciem Krzysztofa Kolumba. Wyjazd w kierunku Cienfuegos, portowego miasta nazywanego “Perłą Południa”, kolonialnej perły Kuby, założonej na początku XIX wieku przez emigrantów francuskich. Wizyta panoramiczna miasta: Park Martí i Teatr Thomasa Ferry. Przejazd do hotelu w Trinidad, zakwaterowanie kolacja i nocleg.
DZIEŃ 12: TOPES DE COLLANTES (GUANAYARA) – TRYNIDAD
Śniadanie. Przejazd w kierunku Parku Narodowego Topes de Collantes. Rajd starymi samochodami ciężarowymi do miejsca, w którym rozpoczyna się 3-godzinny trekking po tropikalnym lesie zakończony smacznym obiadem w jednej z farm. Zwiedzanie niezwykle pięknego kolonialnego miasta Trinidad. Miasto założone w 1514r. to najbardziej błyszcząca perła architektury kolonialnej. Właśnie ze względu na swoją niezwykłą architekturę, Trinidad został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1988r. Spacer po starówce otoczonej kolonialnymi rezydencjami. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.
DZIEŃ 13: SANTA CLARA - VARADERO
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Santa Clara – miasto Papieża Jana Pawła II i Che Guevary – „zwane miastem Che”, ze względu na znajdujący się tu pomnik i mauzoleum argentyńsko – kubańskiego rewolucjonisty. W 1959 roku stoczyła się tu bitwa decydująca o losach rewolucji kubańskiej. Wizyta w Mauzoluem Che Guevary, wielkiego bohatera Rewolucji i przyjaciela Fidela Castro i w Muzeum Tren Blindado, które jest pociągiem wykolejonym przez wojska rewolucyjne, które zatrzymały oddziały dyktatora Battisty. Obiad w miejscowej restauracji. Przejazd w kierunku najsławniejszego kubańskiego kurortu Varadero do hotelu położonego bezpośrednio przy plaży. Zakwaterowanie. Wypoczynek z wyżywieniem all inclusive. Nocleg.
DZIEŃ 14: VARADERO
Wypoczynek w formule all inclusive.
DZIEŃ 15: VARADERO – HAVANA
Ostatnie chwile wypoczynku, transfer na lotnisko w Hawanie i wylot do Europy.
DZIEŃ 16: POWRÓT
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
-
przelot na trasie Warszawa-Mexico City oraz Havana-Warszawa z międzylądowaniem,
- przelot na trasie Mexico City-Havana,
- transfery i transport klimatyzowanym autokarem,
- noclegi w hotelach 4*: pokoje 2-os. z łazienkami (wg. lokalnej kategorii),
- wyżywienie 2x dziennie (śniadania i obiadokolacje),
- opcja all inclusive w Acapulco, Trinidad i Varadero,
- opieka pilota/przewodnika,
- ubezpieczenie KL, NNW, bagaż. 

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE:
- opłaty na wstępy, napiwki, przewodników i realizację programu 140 usd/os. (płatne na miejscu).

UWAGA!
- Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od sytuacji w czasie trwania wyjazdu.
- Oferta ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
- Cena kalkulowana przy kursie dolara amerykańskiego z dnia 17.10.2014 zgodnie z tabelą NBP. W przypadku znacznego wzrostu kursu waluty cena zostanie ponownie przeliczona na 30 dni przed wylotem, o czym biuro niezwłocznie poinformuje klienta.
- Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia wyjazdu

 


ZAPISY i INFORMACJE: tel./fax: 12/642 26 20, tel.: 12/684 01 48, kom: 511
440 930 galeon@galeon.krakow.pl