OFERTA SPECJALNA


WARMIA i MAZURY - wyjazd m.in. na ryby, grzyby !

Wycieczka na zamówienie

PROGRAM:
Dzień 1: wyjazd z KRAKOWA godz. 6.00. Przejazd do WARSZAWY, spacer po mieście: Rynek Starego Miasta, uliczki Starówki, Zamek Królewski (z zewn.), Plac Zamkowy, Kolumna Zygmunta III Wazy, Krakowskie Przedmieście z Pałacem Prezydenckim. Następnie Pałac Kultury i Nauki - chętni wyjazd windą na 30 piętro - taras widokowy (wstęp ok. 13 ,-/os.). Plac Piłsudskiego i Grób Nieznanego Żołnierza, przejazd Traktem Królewskim. Stadion Narodowy (z zewn.). Przejazd do miejscowości MIERKI (koło Olsztynka) na Mazurach, do ośrodka wśród lasów sosnowo-świerkowych, na brzegu Jeziora Pluszne. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 2: śniadanie + II śniadanie. Czas wolny do obiadokolacji - ryby, grzyby, korzystanie ze sprzętu wodnego i sportowego, basen kryty, plażowanie nad jeziorem. Teren wraz z otoczeniem oferuje znakomite warunki dla wędkarstwa wystarczy wykupić w recepcji 1-dniowe lub kilkudniowe pozwolenie (nawet, jeżeli zapomni się zabrać ze sobą na wyjazd karty wędkarskiej) i można łowić, a jezioro obfituje w ryby, które później mogą być przyrządzone na miejscu przez kucharza, podobnie jak grzyby, które rosną nawet na terenie ośrodka i wokół w lasach! Chętni wyjazd do GIETRZWAŁDU, do zabytkowego Sanktuarium M.B. Gietrzwałdzkiej, chętni udział w niedzielnej mszy św., zwiedzanie sanktuarium, możliwość zabrania wody uzdrawiającej z cudownego źródełka. Powrót do ośrodka. Obiadokolacja + WIECZÓR MUZYCZNY przy muzyce mechanicznej (można przywieźć własne płytki CD z muzyką) + TAŃCE. Nocleg.
Dzień 3: śniadanie + II śniadanie. Czas wolny do obiadokolacji - ryby, grzyby, korzystanie ze sprzętu wodnego i sportowego, basen kryty, plażowanie nad jeziorem. Chętni wycieczka fakultatywna* autokarem do OSTRÓDY - REJS STATKIEM po KANALE OSTRÓDZKO-ELBLĄSKIM (jeżeli zakończy się remont pochylni, na trasie pochylnie tworzą szyny "kolejowe", po których przetacza się statki na specjalnych platformach (wagonikach) po szynach na trawie ! Napędu do przemieszczania platform dostarcza zwykle woda (dzięki różnicy poziomów) lub REJS STATKIEM po JERZORZE DRWĘCKIM (płatne 15,-/os. + rejs ok. 20,-). Powrót do ośrodka. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 4: śniadanie + II śniadanie. Czas wolny do obiadokolacji - ryby, grzyby, korzystanie ze sprzętu wodnego i sportowego, basen kryty, plażowanie nad jeziorem. Chętni wycieczka fakultatywna* autokarowa do Huty Szkła Artystycznego w OLSZTYNKU - pokaz ręcznego wyrobu przedmiotów ze szkła (wazony, salaterki, patery, karafki, kieliszki, anioły, ptaszki, rybki itp. itd.), możliwość zakupu oryginalnych szklanych wyrobów. Zwiedzanie Skansenu Wsi Mazurskiej, Warmińskiej i Litewskiej (kościół drewniany, wóz taborowy, wiatraki, zabytkowy dwór, kuźnie, liczne ciekawe zabudowania gospodarcze z żywym inwentarzem !) (płatne 10,-/os. + wstępy ok. 25,-). Powrót do ośrodka. Czas wolny. Obiadokolacja. OGNISKO Z PIECZENIEM KIEŁBASY. Nocleg.
Dzień 5: śniadanie + II śniadanie. Czas wolny. Przejazd na POLA GRUNWALDZKIE - spacer do bardzo ciekawego Muzeum Bitwy pod Grunwaldem (pawilon pod amfiteatrem) - m.in. wystawa "Wielka Wojna z Zakonem Krzyżackim 1409-1411", kolekcja uzbrojenia, chorągwi, historia plemion pruskich, b. ciekawa projekcja filmu w kinie multimedialnym! (wstęp ok. 12,-) Wyjazd do NIDZICY - zamek krzyżacki. Na trasie chętni obiad (płatne ok. 30 zł/os.). Wyjazd w kierunku Krakowa.
Dzień 6: przyjazd do Krakowa w godz. porannych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE: :
- transport autokarem klasy LUX (WC, DVD, klimatyzacja, barek)
- opłaty drogowe i parkingowe
- 4 noclegi w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym - w pawilonie mieszkalnym w pokojach 2, 3-osobowych z łazienkami z widokiem na jezioro i w układzie studio - na 2 pokoje łazienka. Pokoje są wyposażone w telewizor, lodówkę, bezpłatny Internet. Ośrodek o wysokim standardzie jest otoczony lasami świerkowo-sosnowymi, położony na brzegu Jeziora Pluszne. Miejsce mocno związane z historią Polski. Tu odpoczywali w lasach zwycięzcy Bitwy pod Grunwaldem, biesiadowali kacykowie socjalistycznych krajów i wypoczywali premierzy Rzeczypospolitej, a wcześniej prezesi Rady Ministrów PRL i sekretarze KC PZPR. Leśna cisza, czysta woda i wspaniałe, żywiczne powietrze - to walory, które zachęcają turystów do przyjazdu do Mierek na Mazury. Teren wraz z otoczeniem oferuje także znakomite warunki do wędkarstwa wystarczy wykupić w recepcji 1-dniowe lub kilkudniowe pozwolenie (nawet, jeżeli zapomni się zabrać ze sobą na wyjazd karty wędkarskiej) i można łowić, a jezioro obfituje w ryby, które później mogą być przyrządzone na miejscu przez kucharza, podobnie jak grzyby, które rosną nawet na terenie ośrodka i wokół w lasach! Ośrodek posiada: restaurację, lobby-bar, sale konferencyjne, windę, bezprzewodowy Internet, klub CAVA z nocnym barem i bilardem, ogródek letni, BASEN KRYTY i saunę, kort tenisowy, boiska do gry w piłkę koszykową i siatkową, boisko do gry z badmintona, plac zabaw dla dzieci, własną przystań z możliwością korzystania z łodzi wiosłowych, żaglówek, rowerów wodnych i kajaków, pomosty dla wędkarzy, plażę. Rowery turyst. i górskie dla dorosłych i dzieci, kilka miejsc na grilla i ognisko
- korzystanie ze sprzętu wodnego i sportowego
- korzystanie z BASENU KRYTEGO
- 4 x śniadanie - bufet szwedzki,
- 4 x obiadokolacja - bufet szwedzki - wybór dań ciepłych, zupa, dodatki i przystawki, ze słodkim bufetem, kawą i herbatą
- 4 x II śniadanie np. bułki z wędliną i dodatkami + woda mineralna niegazowana
- ognisko z pieczeniem kiełbasy
- wieczór muzyczny przy muz. mechan. + tańce
- wycieczka autokarowa do Gietrzwałdu
- opieka pilota
- ubezpieczenie NNW polisa Signal Iduna Polska S.A.

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE:
- chętni: koszt biletów wstępu do Muzeum Bitwy pod Grunwaldem ok. 12 ,-/os. i Pałac Kultury i Nauki ok. 13,-/os.,
- chętni: koszt wycieczki fakultatywnej do Ostródy (płatne 15,-/os. + rejs ok. 20,-)
- chętni: koszt wycieczki fakultatywnej do Olsztynka (płatne 10,-/os. + wstępy ok. 25,-).
- dopłata do pok. 1-os. z łaz. 200 zł /os.
- cena nie zawiera ew. zamawianych przez uczestników zabiegów w strefie SPA&Wellness.
- dla chętnych istnieje możliwość zamówienia obiadokolacji w drodze powrotnej za ok. 30 zł/os.

Wycieczki fakultatywne będą realizowane przy min. 30 osobach chętnych.

 


Zapisy i informacje: tel./fax: 12/ 642 26 20, tel. 12/ 684 01 48, kom: 511 440 930,
e-mail: galeon@galeon.krakow.pl