OFERTA SPECJALNA


NORWEGIA - SZLAKIEM PIELGRZYMÓW DO ŚW. OLAFA – samolot

OSLO, LILLAHAMMER, TRONDHEIM, KRISTIANSUND, GEIRANGER, LOM, OSLO

 

PROGRAM:
Dzień 1: po południu wylot samolotem z Krakowa-Balice, przylot do OSLO w godzinach wieczornych , spotkanie z pilotem-przewodnikiem, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
Dzień 2: po śniadaniu przejazd do HAMAR – centrum olimpijskie, ruiny katedry zabezpieczone szklaną konstrukcją, Kamień milowy, 488 km do NIDAROS. Przejazd wzdłuż jeziora MJOSA do LILLAHAMMER, kościół i kamień milowy, 417 km do NIDAROS. Przejazd doliną GUDBRANDSDALEN, obiadokolacja w hotelu, nocleg.
Dzień 3: po śniadaniu przejazd przez płaskowyż DOVREFJELL, dla chętnych spacer górskim szlakiem, po którym chodzą pielgrzymi do NIDAROS. Przejazd do OPPDAL, gdzie stoi kolejny kamień milowy informujący, że do NIDAROS pozostało 153 km. Przyjazd do TRONDHEIM w godzinach wieczornych, dla chętnych wieczorny spacer urokliwymi ulicami miasta, nocleg.
Dzień 4: po śniadaniu zwiedzanie Katedry NIDAROS wybudowanej w 1152 roku. Katedra nosząca do dziś starą
nazwę Nidarosdomen jest największą w całej Skandynawii świątynią, jest miejscem pochówku króla Norwegii Olafa II, który wprowadził w Norwegii chrześcijaństwo. Po śmierci został uznany za męczennika, później ogłoszony świętym. Jego grób w katedrze Nidaros przez wiele lat po jego śmierci był miejscem pielgrzymek. Przejazd do KKRISTIANSUND, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5: po śniadaniu przejazd TUNELEM pod OCEANEM ATLANTYCKIM, następnie przez niezwykłą wyspę AVEROY z drewnianym kościołem Kvernes, przez jej bardzo malowniczą zachodnią część i niesamowite wybrzeże w kierunku ZATOKI HUSTADVIKA. Przejazd „DROGĄ ATLANTYCKĄ” , która biegnie zygzakami przez niskie mosty wznoszące się nad morzem, łącząc wysepki osławionym pasem oceanu, dostarczającym niezwykłych przeżyć. Przeprawa promowa między fiordami, przejazd doliną ROMSDALEN, dalej mrożącą krew w żyłach słynną „DROGĄ TROLLI”, następnie przejazd „DROGĄ ORŁÓW” do wioski GEIRANGER, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 6: po śniadaniu przejazd w kierunku LOM po drodze mijamy liczne urwiska skalne i wodospady. Drewniany kościół w LOM jest jednym z największych i najpiękniejszych średniowiecznych kościołów typu stavkirke w Norwegii. Pochodzi z XII wieku i nadal służy jako miejsce modlitwy. Przejazd przez jeden z najbardziej popularnych obszarów górskich w Norwegii, w otoczeniu wspaniałych gór (powyżej 2000 metrów) RONDANE - został przekształcony w park narodowy. Przejazd do OSLO, wieczorny spacer ulicami stolicy Norwegii, nocleg.
Dzień 7: po śniadaniu zwiedzanie OSLO, m. in.: uroczysta odprawa warty Gwardii Królewskiej, ratusz miejski, w którym wręczana jest pokojowa nagroda Nobla, twierdza Akerhus, REJS STATKIEM po OSLOFIORDZIE, Muzeum Łodzi Wikingów lub Muzeum Fram na półwyspie BYGDOY, Park Vigelanda, transfer na lotnisko, wylot do Polski. Przylot na Balice.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
-
transport samolotem na trasie Balice – Oslo i Oslo – Balice
- transport autokarem na całej trasie wycieczki
- wszystkie lokalne przeprawy promowe we fiordach
- opłaty za odcinki płatne, mosty i tunele oraz parkingi
- zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2, 3-osobowe z WC i prysznicem)
- wyżywienie: 6 x śniadanie po każdym noclegu w hotelu, 4 x obiadokolacja
- opieka pilota ze znajomością trasy i wiedzą o zwiedzanych miejscach na całej trasie wycieczki
- ubezpieczenie: NNW i KL

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE:
- Muzeum Łodzi Wikingów lub Muzeum Fram oraz Rejs po Oslofjord – ok.15 Euro
- wstępy do zwiedzanych obiektów – ok. 40 Euro

 


ZAPISY i INFORMACJE: tel./fax: 12/642 26 20, tel.: 12/684 01 48, kom: 511
440 930 galeon@galeon.krakow.pl