KRAJOWE WYPRAWY EDUKACYJNE
PIENINY


UWAGA ! Na min. 40 osób płacących 4 OSOBY OPIEKI BEZPŁATNIE !
Ceny dla grup o innej ilości uczestników i dni do ustalenia


PIENINY wycieczka autokarowo-piesza (1 dzień)
Przejazd do Szczawnicy. Przejście trasą: Szczawnica - Sokolica - Zamek Pieniński - Trzy Korony - Krościenko.
Istnieje możliwość zmiany trasy. Powrót autokarem do Krakowa.
Cena: do uzgodnienia
W cenie: autokar, ubezpieczenie, przewodnik górski, bilety wstępu do PPN


Spływ Dunajcem (2 dni)
SROMOWCE-KĄTY - 3-godzinny spływ Dunajcem do SZCZAWNICY. Przejazd autokarem do JAWOREK - ok. 2,5 godzinny spacer po Wąwozie Homole (ścisły rezerwat przyrody, największy wąwóz skalny w Małych Pieninach z pięknymi elementami rzeźby i murawową roślinnością wapienną). Wejście przez przełęcz Szopka na malowniczo położony szczyt Pienin - Trzy Korony (2,30 godz.), stąd m.in. widok na Pieniny, Beskidy i Tatry.
Cena: do uzgodnienia
W cenie: autokar, nocleg, śniadanie, obiadokolacja, ubezpieczenie, pilot, przewodnik, spływ, wstępy


Zamek w Niedzicy (1 dzień)
DĘBNO PODHALAŃSKIE (zwiedz. zabytkowego XV-wiecznego kościółka św. Michała Archanioła),
NIEDZICA (zwiedzanie zamku w Niedzicy, prelekcja na temat historii Spisza i zamku niedzickiego, rejs statkiem "Biała Dama" po Zalewie Czorsztyńskim).
Cena: do uzgodnienia
W cenie: autokar, ubezpieczenie, pilot, przewodnik, wstępy


Piękno polskiego Spiszu (3 dni)
NIEDZICA (zwiedzanie XIV-wiecznego zamku spiskiego jednego z najcenniejszych zabytków architektury obronnej w Polsce (zamek dolny i górny; mieści się tu m. in. Muzeum Wnętrz i Historii Spisza, "izba tortur").
SZCZAWNICA Spacer po kurorcie pienińskim (m. in. park górny i park dolny, stara stylizowana zabudowa miasta, możliwość degustacji wód mineralnych).
JAWORKI - spacer po wąwozie Homole (ścisły rezerwat przyrody największy wąwóz skalny w Małych Pieninach z pięknymi elementami rzeźby i murawową roślinnością wapienną), wyjście na Wysoką. Przejazd do Szczawnicy. Kolejka na Palenicę i jazda plastikową rynną grawitacyjną.
SROMOWCE - wejście na malowniczo położony szczyt Pienin Trzy Korony (2,30 godz.), stąd m.in widok na Pieniny, Tatry, Beskidy.
Cena: do uzgodnienia
W cenie: autokar, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, kolejka i rynna na Palenicy, ubezpieczenie, pilot, przewodnik, wstępy


Pieniński Park Narodowy (2 dni)
JAWORKI - 2,5-godzinny spacer po wąwozie Homole (opis j.w.), SZCZAWNICA spacer po kurorcie pienińskim (m. in. park górny i dolny, stara stylizowana zabudowa miasta, możliwość zakupu i degustacji wód mineralnych). Kolejka na Palenicę i jazda rynną grawitacyjną, wizyta na granicy polsko-słowackiej (możliwość przejścia dla osób posiadających paszporty). NIEDZICA (zwiedzanie zamku) DĘBNO PODHALAŃSKIE (zwiedzanie zabytkowego XV-wiecznego kościółka św. Michała Archanioła) zamiennie z wyjściem na przełęcz "Chwała Bogu" w Pieninach.
Cena: do uzgodnienia
W cenie: autokar, nocleg, śniadanie, obiadokolacja, ubezpieczenie, pilot, przewodnik, wstępy, kolejka na Palenicy i rynna

 


Pieniński Park Narodowy (1 dzień)
JAWORKI - 2,5-godzinny spacer po wąwozie Homole (ścisły rezerwat przyrody - jajwiększy wąwóz skalny w Małych Pieninach, z pięknymi elementami rzeźby i murawową roślinnością wapienną), SZCZAWNICA spacer po kurorcie pienińskim (m. in. park górny i dolny, stara stylizowana zabudowa miasta, możliwość zakupu i degustacji wód mineralnych). Kolejką na Palenicę i jazda rynną grawitacyjną!
Cena: do uzgodnienia
W cenie: autokar, ubezpieczenie, pilot, przewodnik, wstępy, kolejka na Palenicy i rynna