KRAJOWE WYPRAWY EDUKACYJNE
ZIEMIA BIELSKA, WADOWICKA I OŚWIĘCIM


UWAGA ! Na min. 40 osób płacących 4 OSOBY OPIEKI BEZPŁATNIE !
Ceny dla grup o innej ilości uczestników i dni do ustalenia


PASMO BABIOGÓRSKIE - wycieczka autokarowo-piesza (1 dzień)
Przejazd do Zawoi na Przełęcz Krowiarki. Przejście trasą: Krowiarki - Sokolica - Babia Góra - Przełęcz Brona -
Markowe Szczawiny (schronisko) - Zawoja. Powrót autokarem do Krakowa.

Cena: do uzgodnienia
W cenie: autokar, ubezpieczenie, przewodnik górski

Studio Filmów Rysunkowych (1 dzień)
polecamy szczególnie dla szkół podstawowych
BIELSKO-BIAŁA (zwiedzanie studia filmowego, wykład na temat animacji, pokaz 4 filmów animowanych), GÓRA SZYNDZIELNIA (wyjazd i zjazd kolejką linową, panorama Beskidu Śląskiego)
.
Cena: do uzgodnienia
W cenie: autokar, ubezpieczenie, pilot, przewodnik, wstępy

Studio Filmów Rysunkowych i Pętla Beskidzka (3 dni)
polecamy szczególnie dla szkół podstawowych
BIELSKO-BIAŁA (zwiedzanie studia, wykład na temat animacji, pokaz 4 filmów animowanych), GÓRA SZYNDZIELNIA (wyjazd kolejką linową na górę, panorama Beskidu Śląskiego). JAWORZE - spacer po uzdrowisku miejscowości klimatycznej, położonej u stóp Błatni (917 m), znajdują się tu dwa zabytkowe dwory z 1793 i 1802 r. z zabudowaniami gospodarczymi, otoczone parkiem z pięknymi okazami dębów, dawna szkoła z końca XVIII w., amfiteatr, plac zabaw przy Ośrodku Leczniczo-Rehabilitacyjnym, specjalizującym się w leczeniu dzieci, wizyta w skansenie, ręczny wyrób masła. Po południu zajęcia na sali gimnastycznej lub na krytym basenie ośrodka. Przejazd PĘTLĄ BESKIDZKĄ na trasie: Jaworze - Ustroń - Wisła (zwiedzanie miejsca, gdzie spotyka się Biała Wisełka i Czarna Wisełka) Przełęcz Kubalonka (malownicze widoki na Beskid Śląski i Żywiecki - Istebna (popularne letnisko, enklawa krajobrazowa, historyczna i kulturowa ziemi cieszyńskiej; wizyta w chacie Jana Kawuloka, słynnego artysty ludowego i zwiedzanie wnętrza góralskiego, domu i wystawy instrumentów ludowych gajd, fujarek, trombit i rogów, demonstracja gry na poszczególnych instrumentach) Koniaków (najwyżej położona wieś, biegnie tędy europejski dział wód między zlewiskiem Bałtyku i Morza Czarnego; zwiedzanie domu Marii Gwarkowej zbiory związane z kulturą ludową Koniakowa i okolicy oraz ekspozycja słynnych koniakowskich koronek) Zapora w Międzybrodziu Żywieckim - Kraków.
Cena: do uzgodnienia
W cenie: autokar, ubezpieczenie, pilot, przewodnik, wstępy

Oświęcim (1 dzień)
OŚWIĘCIM- BRZEZINKA (projekcja filmu o obozie koncentracyjnym i zwiedz. Muzeum Martyrologii Oświęcim - Brzezinka z przewodnikiem), WADOWICE (zwiedz. miasta i Muzeum Jana Pawła II), KALWARIA ZEBRZYDOWSKA (zwiedz. sanktuarium i klasztoru oo. Bernardynów).
Cena: do uzgodnienia
W cenie: autokar, ubezpieczenie, pilot, przewodnik, wstępy

Oświęcim (1 dzień)
OŚWIĘCIM - BRZEZINKA (projekcja filmu o obozie koncentracyjnym i zwiedz. Muzeum Martyrologii Oświęcim - Brzezinka z przewodnikiem), PSZCZYNA (zwiedz. barokowego pałacu z wnętrzami w historycznych stylach od renesansu do XX wieku. Ekspozycja zabytkowych mebli; obrazy, rzeźba, gobeliny, tkaniny, ceramika, szkło, złotnictwo, oraz zbroje i broń, zbiory myśliwskie).
Cena: do uzgodnienia
W cenie: autokar, ubezpieczenie, pilot, przewodnik, wstępy

Szlak Jana Pawła II (1 dzień)
WADOWICE (zwiedz. Domu-Muzeum Jana Pawła II, kościoła parafialnego, degustacja "kremówek papieskich"), KALWARIA ZEBRZYDOWSKA (zwiedzanie kościoła i klasztoru oo Bernardynów i Kalwarii z zabytkowymi kapliczkami).
Cena: do uzgodnienia
W cenie: autokar, kremówki, ubezpieczenie, pilot-przewodnik